Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen könyveket...

Szerintetek milyen könyveket olvassak a nyáron?

Figyelt kérdés
Valami olyasmit szeretnék, ami vicces és velem kb. egykorú emberekről szól. A Szent Johanna Gimi volt nálam az egyik favorit, de valamiért Leiner Laura többi könyve nem vonzz annyira. Szerintetek ez normális? Mármint annyira tetszett a SZJG, hogy nem szeretném "elrontani" ezt a varázst. De lényeg a lényeg, szeretnék valami hasonlót mint a Szent Johanna. Miket tudtok ajánlani?

2016. máj. 26. 22:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Hány éves vagy, kedves?
2016. máj. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom mi a baj veled, én az összes könyv végén elsírom magam :( Nagyon jó könyvek voltak :/

Amúgy amazonon nézegess könyveket, ott van toplista meg minden. Young Adult résznél keressél könyveket, bár korodat nem írtad le te kis butus.

2016. máj. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
14/L vagyok :)
2016. máj. 26. 23:18
 4/17 anonim ***** válasza:

Akkor ajánlom a "The Maze Runnder" talán útvesztő a magyar neve (bocsi, csak nem olvasok magyarul). Ott is ilyen maximum korodbeli emberek vannak. Filmet lehet láttad, nem sok köze van a könyvhöz az első részénél, második meg már nem is a könyvről szól egyáltalán :D Tehát nem ilyen 20 éves emberek vannak benne.

Van benne sok vicces beszólás, ugye izgalmas az egész, meg romantika is van benne ami szintúgy tetszeni fog neked :)

21F

2016. máj. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

En is 14/L vagyok. Szerintem azert megkene probalkoznod Laura konyveivel, van 1-2 ami megkozeliti a SzjG-t de szerintem az osszes tokeletes. Szoval gondold at. Esetleg Beavatott trilogia, Ehezok Viadala trilogia, Utveszto trilogia, nekem a Harry Potter is fav,

Tenyleg gondold at mert en nagyon ajanlom a Bexi sorozatot, ( nem tudom szavakba foglalni mennyire imadom) Babel (szinten fav.) Akkor Szakitsunk.

szerintem ezek tetszenenek neked:)

2016. máj. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Fanni27 ***** válasza:

Én nem ismerem, de elvileg a Hűvösvölgyi suli az hasonlít a szjg-hez, próbáld ki! :)

Én egyébként az ifjú mesterdetektívet mindenkinek ajánlom, mert az eszméletlenül jó könyv, és szerintem bármilyen korosztálynak tetszene. Amúgy abban 13 évesek a szereplők azt hiszem.

2016. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Percy Jackson és az olimposziak sorozatot (abban 11-16 évesek, minden rész egy-egy év nyara), aztán ennek "folytatása" (igazából nem nagyon, de a világ ugyanaz, és Percyék is benne vannak, csak idősebbek kicsit, meg már nem ők a főszereplők) Az Olimposz hősei sorozat, bár ezt még nem fordították le végig magyarra, még jelengetnek meg a részek.


Aztán alap a Harry Potter, azt egyszer mindenképp iktasd be.


Alexandra Bracken könyve, a Sötét elmék is fiatalokról szól, hirtelen nem tudok pontos kort, de a főszereplők mind tizenévesek.


Joanne Hariss Rúnajelek című könyve nekem nagyon tetszett, sok érdekességet tudtam meg benne a skandináv mitológiáról. A főszereplő lány 14 éves.


Aztán ott van az egyik személyes kedvencem, Kerstin Gier Időtlen szerelem trilógiája. Ha minden igaz, Gwendolyn (főszereplő) 16 éves, de ami a legfontosabb: időutazó. Én imádtam, néha nevetsz rajta, néha meg a szíved markolászod a drámán.


Remélem segítettem. Ha valamelyik cím felkeltette az érdeklődésedet, keress rá moly.hu-n. Ott megtalálod a fülszöveget, és a felhasználók által írt értékeléseket, idézeteket.

2016. máj. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Vámpírakadémia

Csitt csitt

Luxen (fantasy de mindegyik középiskolásokról szól és én imádtam őket (az szjg-t is))

Duff

D.A.C.

Hüvösvölgyi suli

Most hirtelen ennyi jutott eszembe 14/L

2016. máj. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) A Smaragdzöld, Zafírkék és Rubinvörös benne vannak a 10 kedvenc könyvemben. :)
2016. máj. 27. 17:50
 10/17 anonim ***** válasza:

Nicolas Barreau könyvek ^_^

Christine Arnthy ..

Sidney Laurence..

Sadra Brown..

Amanda Quick..

2016. máj. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!