Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Böszörményi...

Mi a véleményetek Böszörményi Gyula könyveiről?

Figyelt kérdés
....és hány éveseknek ajánlott???
2016. jún. 1. 05:56
 1/8 anonim válasza:
Én csak Ambrózy báró esetei-t olvastam l, kedvenc sorozatom. Ez szerintem opyan 14+ kororsztálynak ajánlott. Több könyvét nem olvastam, de úgy tudom, A lúzer rádió sorozat például gyerekkönyv.
2016. jún. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én pedig csak a Gergő sorozatból olvastam 3 kötetet, de azt jó szívvel ajánlanám 12-13 éves kortól simán, de lelkes olvasó esetében akár korábban is.

Kicsit "herripotteres", csak jobban épít a néphit alakjaira - azok közül is elsősorban a magyar hiedelem alakjait ismerteti, szerepelteti, de más népek mondai szereplői is előkerülnek. Kalandos, fordulatos, és humoros.

Nekem a Gergő és az álomfogók kimondottan tetszett, a következő két kötet is jó, csak néhol mintha erőltetettebb lenne a homoruk, de lehet, hogy túl kritikus vagyok...

2016. jún. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
* humoruk
2016. jún. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a Gergő és az Álomfogókat olvastam, de pár oldalon keresztül biztos tudnám sorolni a hibáit, hülyeségeit. Pl. A főgonosz úgy kerül képbe, hogy már akkor nagyon kilóg a sorból, teljesen érthetetlen, hogyan kerüld oda, honnan van a kapcsolat. Anyuka végig be van szívva, vagy eleve annyira lökött, hogy nem képes mély, valós érzelmekre, simán túllép dolgokon, ill. megbocsát valakinek, aki megölte a férjét, párszor a fiát is megpróbálta, meg ugye az anyukát is és egy jótevőt is, de ez nem olyan nagy gond szerinte; ahogy az sem zavarja, hogy akik gyerekként elhagyták, a pokolba küldték, csak bulizni és szórakozni akartak, szóval szerinte ezzel sincs gond, el lehet hagyni egy kisgyereket csakúgy, mindenféle gondoskodás és magyarázat nélkül.

Az meg külön kiakasztó, hogy a révülők lehetnek csak jók, a normális emberek mind ostobák, pénzéhesek, s minden jó dolgot, ami védi a környezetet, azt a rejtőzködő révülők hozták létre. A tudomány rossz, az állattartó rossz, amikor sámán helyett állatorvost hív. No meg az átlagembert, amilyen az olvasó is, simán lehet álmában kínozni, ez helyi szórakozásforma, teljesen nyíltan űzik.

A sör jó, csodaszer, az ivására buzdít. stb.

2016. jún. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Én alsó tagozatban olvastam először Böszörményit. Az első kedvenc könyvsorozatom volt Jonatán történetéről szóló trilógia: Az elveszett történet, A Guttenberg Lovagrend. Az Árnyvadászokat már nem bírtam végigolvasni, de nem minőségi okok miatt. :)

Tulajdonképpen Böszörményi szerettette meg velem az olvasást akkor, szóval mindenféleképpen ajánlom.

2016. jún. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a Gergős könyvééért nem voltam oda, de a Leányrablás Budapesten tényleg nagyon jól sikerült, azt élvezettel olvastam. Egyébként ez utóbbi 14 éves kortól simán olvasható :)
2016. jún. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én a Leányrablás Budapesten című könyvét olvastam. Az elképesztően tetszett, a 2. részét is imádom. Én ezt 13 évesen olvastam el, és nagyon tetszett. Persze ehhez kell egy szellemi érettség is, mert vannak benne durva részek. Azoknak nem ajánlom, akik nem bírják a halált, a gyilkosságot és a vért. Aki pl szereti a horrorfilmeket, az simán elolvashatja. Ez nekem telitalálat volt. :)
2016. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 13 évesen olvastam először a Leányrablás Budapesten-t és beleszerettem. Ennyi.
2016. jún. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!