Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Most akkor mi számít prózának?...

Most akkor mi számít prózának? Ezek annak számítanak?

Figyelt kérdés
Utána olvastam, értelmeztem, és azt hiszem meg tudom különböztetni a novellát a prózától. De momentán itt van előttem Szép Ernő Irkafirka kötete tele kis elbeszélésekkel ami nekem abszolút prózainak hat, de online sehol nem prózaként említik, csak mint elbeszélés, karcolatok. Ugyan ez van Csáth Gézával is, akiről azt olvastam nagy novella és próza író többek között, és több ismert elbeszélését is említik mint kiváló próza... viszont amikor konkrétan a műre kerestem rá, vagy a kiadott kötetre akkor azt ott novellának tüntették fel, s például eddig ,,a Béka" című kis művet én is mint novella ismertem, nem pedig mint próza. A kérdés viszont most lényeges mert szavalón indulnék prózával is, de rá kellett jönnöm hogy ez nem az én műfajom, viszont Csát-tól, vagy Szép Ernőtől többet is szívesen választanék, csak a kérdés az hogy most választhatom-e? ... mert ugye szavalni kell, verset, prózát de nem rövid novellát mondani.

2016. jún. 3. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden próza, ami kiér a lap széléig...


Egyébként hanyadikos vagy? Mert elképzelem, amint egy tök bájos hatodikos lány előadja Csáthtól A sebészt vagy az Ópiumot:)

2016. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A novella is próza...


Prózai műfajok pl.: novella, kisregény, regény.

2016. jún. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Utána néztem, és valóban... Nekem évekig az epika rögzült mint összegző fogalom, a prózát meg csak néha kisebb irományokra használtuk. Köszönöm a ki igazítást.

Nem vagyok már iskolás korú, ha az lennék az irodalomtanáromat kerestem volna meg ezzel a kérdéssel. 22 vagyok, de 16-nak néznek rendszeresen, és a választott művekben mindenképpen lesz, egy elmebeteg darab,... az ilyenek a specialitásaim.

2016. jún. 3. 22:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az epika műnem. Ma gyakrabban prózai formájú, talán emiatt volt a keveredés. De valóban, az is egy összegző fogalom.
2016. jún. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csáth nem csak novellákat ìrt, csak főleg azokat. A repülő vucsidol pl regèny.
2016. szept. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!