Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írnátok olyan könyveket, amik...

Írnátok olyan könyveket, amik abba az igazi letehetetlen kategóriába tartoznak?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, amik annyira magával ragadtak, hogy alig tudtátok letenni, alig vártátok, hogy folytathassátok az olvasását.
2016. jún. 10. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ,milyen típusú könyveket szeretsz olvasni.


Ami nekem abszolút bejött: Hp sorozat,Dean R Koonzt könyvei,Karin Slaughter könyvek

2016. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a Zabhegyező volt ilyen. Nagyon hamar kiolvastam, ezt megbánva pedig elolvastam újra lassan megemésztve a dolgokat. Azóta minden évben elolvasom, mind évben más hatást vált ki belőlem, izgalmas látni magamban a változást. :)

Az Éhezők Viadalát is régebben olvastam, de nem bírtam letenni. Nagyon izgalmasnak tartottam akkor, a további részeket már untam kicsit, de az első nagyon vitt magával.

Nem könyv, de konkrétan úgy olvastam a novelláit, mint amikor a jelly beans cukrokat egymás után dobálod a szádba: Csáth Géza novellái. Egymás után, sorban kivégeztem egy novellás kötetet, a Lidércálmokat, pedig csak egy novellát terveztem elolvasni. Persze ennek is meglett a hátránya, mivel kicsit összeolvadtak a novellák, de képtelen voltam abbahagyni. Nagyon sokat dobott az olvasási élményeimen, szóval megérte.

Első Bronte-könyvem, a Jane Eyre is elképesztően izgalmas volt nekem. Az volt talán az első regény, amit suliban, szünetekben is olvastam. Furcsa volt, mert 12 éves voltam és állandóan az udvaron játszottam, vagy a folyosón lógtam és ez a könyv odaszögelt a padhoz és olvastam.

Ami most egy ilyen kontraszt, de egy kínszenvedés volt végigolvasni az a Kétévi vakáció volt Jules Verne-től. A Dél Csillaga nagyon tetszett, de későbbi próbálkozásaim elvették a kedvemet Jules Verne-től.

Egyébként összességében azokat a könyveket olvasom ki hamar, amiknek nincs annyira mély tartalma, csak ilyen limonádé. Azokat nem bírom letenni, mert annyira nem ér semmilyen inger, hogy nem fáraszt le, nem nyomaszt és képes vagyok sokáig olvasni őket, hátha lesz valami.

2016. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez tényleg mindenkinek más. De ajánlhatok olyat ami nekem nagyon tetszett.


Terry Pratchett: A Kaszás

Mark Lawrence: A Széthullott Birodalom sorozata és, A vörös királynő háborúja

Anne Rice: Interjú a vámpírral

Andy Weir: A marsi

Michael J. Sullivan: Riyria-krónikák sorozat

2016. jún. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En a Ken Follett konyveket magyon szeretem, foleg az Evszazad-trilogiat. Par nap alatt sikerult kiolvasnom egy kotetet annyira tetszett.

Tronok harcat most olvasom azis magyon tetszik, mar a 3.kotetnel tartok alig varom hogy az 5.hez jussak es kijojjon az uj kotet es megnezzem a sorozatot is.

McGuire Jamie: Gyoru tevedes. A vege a legjobb. Ennek egyebkent tobb kotete is van de mindegyik a masiktol fuggetlen vagy epp masik szereplo szemszogebol van elmeselve. Ezen kivul meg a Gyonyoru sosrcsapast olvastam de ez elobbi jobban megfogott.

Cassandra Clare: Az angyal es a masik ket folytatasa az magyon nagyon megtetszett. Benne van a kedvenceim kozt pedig en az ilyen fajta konyveket nem csipem de ez nagyon megfogott. Imadtam.

2016. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tolkien: A hobbit, The LoTR

Harry Potter

Vavyan Fable: Halkirálynő-, Vis Major sorozat, Sárkánykönny... kb. mindegyik

Nora Roberts elég sok könyve

Crichton: Őslénypark, és Elveszett világ

Warm Bodies

King: Cujo, Carrie, Pet Sem., Salem's Lot, It (bár ezt néhol untam) Shining...

Follett

...


Egyébként én nagyon válogatós vagyok, és zömmel csak olyan könyvet veszek, amit "befalok", témától függetlenül

2016. jún. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem az Angelfall Susan Ee-től mert a posztapokaliptikus történetek sose mennek ki a divatból XD

Kelley Armstrong:A sötét erő trilógia . Pár hét alatt kivégeztem.

Unwind bontásra ítélve

Az üvegtròn sarah j maas : ha szereted a fantasyt

2016. jún. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!