Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan zárják le a koporsókat?

Hogyan zárják le a koporsókat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan zárják le a koporsókat, miután a halottat belehelyezték? Azért kérdezem ezt, mert érdekelne, hogy ha esetleg valakit élve "temetnének" el, akkor belülről le tudná-e emelni a koporsó tetejét, vagy valahogy le van zárva. Nyilván arra gondolok, amikor még a szabadon van a koporsó, és nincs rajta se föld se más. Azért kérdezem ezt, mert egy könyvféleséget írok, és ott egy hasonló helyzet állna elő, de emiatt most elakadtam. Tudom, hogy furcsa kérdés, de értelmes válaszokat szeretnék! :)

2016. jún. 13. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én temetésen voltam, ott díszes, arany színű csavarokkal zárták le.
2016. jún. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. jún. 13. 15:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Le van zárva csavarokkal (régebben szegekkel), nem lehet belülről kinyitni (mondjuk kívülről sem nagyon).


Állítólag terveztek olyan koporsókat, amelyekben volt egy csengő vagy hasonló, amellyel egy élve eltemetett ember segítséget kérhetett, de nem tudom, hogy ezeket végül is használták-e.


Amúgy ritkán történt meg, hogy élve temettek el embert (manapság szinte soha); az élve eltemetéstől való félelem a viktoriánus korban E.A.Poe művei hatására jelent meg.

2016. jún. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, erről én is olvastam, de inkább kíváncsi voltam a tapasztalatokra is, mert nem akartam hülyeséget írni. :)
2016. jún. 13. 16:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Régen egy kürtöt szeretlek bele a koporsókba, aminek a vége kint volt a földből, ezzel jelezhettek, ha élt az eltemetett delikvens. Ugye a régebbi időkben még a kómát, tetszhalált nem tudták megkülönböztetni az igazi szívleállástól. :)
2016. jún. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az élveeltemetés sajnos ma is elõfordúl, fõleg vallási okobôl. Vannak elmaradott országok ahol az elhunytat orvos sem látja és még aznap el van temetve. Sokszor fordúlt elõ így élve eltemetés. Fõleg afrika, india.

Amúgy itthon szinte lehetetlen hogy élve el legyen temetve valaki. Mert rengeteg embert eleve boncolnak, meg napokig vannak hūtõbe. Amúgy a koporsót 4 darab díszes facsavarral zárják le.

2018. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!