Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok harca vagy Gyűrük ura?...

Trónok harca vagy Gyűrük ura? Miért?

Figyelt kérdés

2016. jún. 18. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Gyűrűk ura :D

Trónok harcában annyi a sok unalmas beszéd meg akció lassacskán konvergál a nullához. Már nem izgalmas, 5 perc alatt megnézek tekergetésekkel egy epizódot. De kb. a Red Wedding-ig jó volt a történet. De akkor is sokat tekertem. Gyűrűk urában meg ugye még a beszédek is sokszor érdekesek. Ott nem tekerget az ember.

2016. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%

Oké kategóriát félrenéztem, véletlen filmet láttam. Amúgy könyvben én ugyan így unalmasnak találtam a trónok harcát, nem folytattam egy idő után. Gyűrűk ura meg érdekes volt végig :D

Így már jó is a válaszom

2016. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
LotR vs GoT: 1:0 :D
2016. jún. 18. 15:21
 4/10 A kérdező kommentje:
Semmi gond amúgy is nehezen döntöttem el melyik kategóriába rakjam, lehet a sorozatról\filmről és a könyvről is írni.
2016. jún. 18. 15:24
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

A Trónok harca sorozatot nézem. Az alapjául szolgáló Tűz és Jég dala könyvsorozatot olvastam.

A Gyűrűk Ura filmeket láttam. Könyveket régen terveztem, hogy elolvasom, de mindig elmaradt, és már valszeg nem is fogom elolvasni.


Utolsó mondatomból szerintem kiderül, hogy melyiket tartom jobbnak :D bár azt is megjegyzem, hogy szerintem a Trónok harca sorozat gyenge a könyvsorozathoz képest.


Így A Gyűrűk Uráról csak a filmek alapján tudok nyilatkozni. Szerintem az fekete és fehér, tehát teljesen elkülönül a jó és rossz, a hobbitok, emberek, tündék és törpök túlnyomó része jó, míg az Szauron, Szarumán, az orkok és a többi csúnyaság a velejéig gonosz. Egyből azt kapod, hogy itt vannak a jók, ők helyesen cselekednek, szurkolni kell nekik, bár úgyis egyértelmű, hogy a végén ők győznek. Ott pedig a rosszak vannak, egy fikarcnyi jót se találsz bennük, meg úgyis egytől-egyig elfognak bukni a végére.


Ezzel szemben az ASOIAF/Tűz és Jég dala könyvekben nem lehet elkülöníteni a jó és rossz oldalt. Több, különböző karakter szemszögéből ismered meg a történetet, akiknek vannak jó és rossz tulajdonságaik, van köztük olyan, akit a másik oldal a gonosznak tart, és fordítva. Emellett sokkal nagyobb fordulatok vannak benne, mint a Gyűrűk Urában.


Alapvetően ennyit mondanék. Nem szeretnék belemenni, hogy még miért tartom jónak az említett könyvsorozatot, mivel a másik nem ismerem, így nem lenne mérvadó.

2016. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Mindkettő jó, másért.
2016. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

Ez csak az én véleményem, de én nem vagyok a legnagyobb LOTR rajongó. Imádom a fantasyt, értem ennek a sorozatnak az irodalomtörténeti jelentőségét, de egyszerűen nem az én stílusom.

Azt szeretem, ahol változatosabb jellemek a karakterek, nem csak jók és rosszak, emberibbek és realisztikusabbak (káromkodnak, szélsőségesen változnak bármelyik irányba, hibáik vannak, nagy dilemmáik vannak, stb.), dinamikusabbak a kapcsolataik egymással.

A tájleírások nekem el voltak túlozva. Értem, hogy Tolkien a botanika nagy szerelmese volt, de én nem vagyok.

Fantasy lények között nekem az elfek a lista vége felé vannak, amikor arra gondolok, hogy melyikeket szeretem leginkább. Valahogy nekem nem jön be ez a tökéletes bölcsesség egy automatikus mindenkinél kifinomultabb... minden. :D

Még valami. Nagyon nem csípem, ha versek vagy dalszövegek vannak egy könyvben. Személy szerint engem kizökkent a prózából és alapvetően nem vagyok egy vers rajongó. Inkább ezer regény, mint egy verseskötet.

2016. jún. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
A Trónok Harcàt csak láttam, a Lotr-ból az elsőt olvastam, a többit láttam. Szerintem pont a fekete-fehérsége és a drámai jó-rossz küzdelme miatt jobb a Lotr. Könyvbe is tetszett
2016. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A Tűz és Jég dala sokkal realisztikusabb a karakterábrázolásban. Ahogy az életben is van, nem mindenki fekete-fehér és ha megnézzük, akkor minden egyes karakter valami miatt tesz olyan dolgokat, amiket. Jaime egyszerűen szereti Cersei, Cersei pedig a gyerekeit szereti. Bronn amiatt indított háborút, mert meg volt rá a joga, Nedet jogtalanul ölték meg, stb, stb. Mindenki pozitív és negatív, nem pedig hulla unalmasan jó vagy rossz. Már az antikok is tudták azt, hogy az a jó karakterábrázolás, hogy ha keverednek a pozitív és negatív dolgok. Pl Achilleus is eléggé erősnek, férfiasnak tűnik, erre állandóan sír. Csak a középkornak volt ilyen idióta szokás, hogy fekete-fehérre alakította a jellemeket.
2016. jún. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Én mindkettőt imádom, azon kívül, hogy fantasy, nem igazán lehet őket összehasonlítani.


A Trónok Harca szerintem valamivel realisztikusabb, ott tényleg a legtöbb esetben inkább olyan dolgok történnek, mint ami a való életben is megtörtént volna a kb. középkorbeli időkben.

Viszont sokkal több szál is van benne, teljesen más az egész sztorija.

Míg a Gyűrűk Ura arról szól, hogy elpusztítsák a gonoszt, és jobb világot hozzanak, a Trónok Harca a hatalomért vívott küzdelemről szól. (nyilván majd jönnek a Mások, és akkor hasonló lesz a lényeg, de egyelőre a 7 királyság erről még nem sokat tud)

A Trónok Harcában nincsen olyan, hogy jó vagy rossz (talán a kivétel Ramsay), itt mindenki a saját érdekeiben cselekszik, szimplán azért gondolunk valakit gonosznak, mert mondjuk nem értünk egyet vele, míg a Gyűrűk Urában egyértelműen el lehet különíteni egy konkrét főgonoszt (Sauron), akinek a legfőbb célja, hogy elpusztítsa a jót.


Mindet láttam filmben(sorozatban), könyveket is olvastam, mégsem mondhatnám egyikről sem , hogy jobb.

Viszont a Trónok Harcában a mostani évadban találtam némi olyan dolgot, ami nekem annyira nem tetszett, a Gyűrűk Urát viszont tökéletesnek gondolom, ezért inkább amellett teszem le a voksomat, de abszolút csak hajszál híján.

2016. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!