Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » George R. R. Martin Trónok...

George R. R. Martin Trónok Harca könyvsorozata hogy van sorrendben?

Figyelt kérdés
Suzanne Collins Az éhezők viadala (Az éhezők viadala, Futótűz, A kiválasztott) és J. R. R. Tolkien A gyűrűk ura egyértelmű, hogy trilógiák, de nekem ez a Trónok Harca kész káosz... rengeteg kötet van és nem értem, hogy ha elkezdem olvasni, milyen sorrendben kellene :S A Tűz és Jég dala ennek a része vagy ez hogy van?

2014. dec. 3. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Game of thrones - trónok harca 1

Storm of swords - kardok vihara 2

Feast for crows - varjak lakomája 3

Dance with dragons - sárkányok tánca 4

Winds of winter - a tél szelei 5 ( még nem jelent meg)


Ha teheted, angolul olvasd, mert a magyar fordítás hátborzongatóan szutyok - szerintem.

2014. dec. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most Az éhezők viadalát fogom olvasni, meg is rendeltem az első kötetet :) Egyelőre magyarul.
2014. dec. 3. 11:45
 3/10 A kérdező kommentje:
De van egy olyan is, hogy Királyok csatája... Az mi akkor?
2014. dec. 3. 11:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Trónok harca

2. Királyok csatája

3. Kardok vihara

4. Varjak lakomája

5. Sárkányok tánca


Eddig ezek jelentek meg, ilyen sorrendben kell őket olvasni. A tél szelei lesz a következő, a 6. kötet, ami majd jön.

2014. dec. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

A Királyok csatáját kihagyta a válaszoló: az a második kötet. :) Elvileg hét kötetes lesz.

Még egy jótanács: úgy értelmezem, nem olvastad még a könyveket, tehát SOHA ne olvasd el a könyvajánlókat! Az egyik legnagyobb fordulatot olyan szemrebbenés nélkül spoilerezték el nekem, hogy győztem szitkozódni.

2014. dec. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az Éhezők viadalának szerintem nagyon jó a magyar fordítása, elolvastam magyarul már, most párhuzamosan olvasom angolul-magyarul, eltalálták nagyon a magyart. Meg hát az egész trilógia elég jó, szóval jó választás :)
2014. dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írta a 2.válaszoló is. A könyvek címe nem Trónok harca, hanem A Tűz és Jég dala, csak az első könyv és az HBO sorozat címe Trónok Harca.


És az említetteken kívül van egy ehhez kapcsolódó novellasorozat, ami az aktuális történet előtt kb. 90 évvel játszódik, sztem az is jó. Magyarul asszem A Hét Királyság Lovagja címen jelent meg az eddigi 3 novella, de angolul Tales of Dunk and Egg:

1. The Hedge Knight

2. The Sworn Sword

3. The Mystery Knight

és a 4. The She-wolves of Winterfell tervben van


Ezek kívül ha majd olvasod a könyveket fogják benne néha említeni a "sárkányok tánca" névre hallgató testvérháborút, erről is jelent meg 2 iromány, ami az események szempontjából sorrendben:

1. The Rogue Prince (A zsiványherceg)

2. The Princess and the Queen (A hercegnő és a királyné)


Plusz ezév október végén jelent meg a The World of Ice and Fire (A Tűz és Jég világa), ami egy világkönyv, tehát bemutatja az ismert világot.

2014. dec. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

A negyedik válaszoló írja jól.

Amúgy én mindet magyarul olvastam, nekem semmi problémám sem volt a fordítással...

2014. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A negyedik (FfC) és ötödik (DwD) kötet párhuzamos, azokat együtt érdemes olvasni.
2014. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha egyszerre olvassa, akkor a kb. 16 POV karakter összetudja zavarni és nem mindig lehet egyértelműen sorrendbe rakni a két könyv eseményeit. Külön-külön is teljesen érthető.
2014. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!