Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Trónok harca 6. évad az...

Pezotiti kérdése:

A Trónok harca 6. évad az melyik könyv volt?

Figyelt kérdés

2016. jún. 27. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Elvileg A tél szelei, amit remélhetőleg minél hamarabb nyomdába küld Martin bátyánk. DE: a sorozat és a könyv már egyre inkább eltávolodni látszik egymástól. Nyilván ezt akkor tudnánk igazán felmérni, ha már kézben lenne a hatodik kötet, de már így is van egy csomó szál, ami a könyvben alapjaiban máshogy volt/van, szereplők maradtak ki vagy lettek összevonva, stb.
2016. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még volt benne egy kis A Dance with Dragons, és az új könyv, The Winds of Winter.
2016. jún. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És a könyvben lévő mellékszálak izgalmasak? nem tudom hogy elkezdjem-e olvasni, mert hogy már tudom mi történik így annyira nem lenne élvezetes számomra vagy nem tudom :D ha csak az új könyvet fogom elolvasni nem sok mindent fogok belőle érteni mi?
2016. jún. 27. 13:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, úgy sajnos nem sokat fogsz érteni, mert rengeteg olyan szereplő van, akik ki lettek hagyva a sorozatból. Szerintem mindenképp olvasd el a könyveket, nagyon jók. Én nem hagynám ki egyiket sem, viszont azt tudni kell, hogy pl. az első könyv nagyon hasonlít még az első évadra.
2016. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És neked az össze könyv tetszett? vagy volt olyan amelyik nem volt annyira kimagasló?
2016. jún. 27. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindegyik tetszett :) Viszont azt is tudni kell, hogy itt nincs olyan, mint a sorozatban, hogy minden szereplő minden könyvben megjelenik. Ha épp nem történik semmi (mint pl Danynél), akkor azt a karaktert szimplán kihagyja a könyvből.
2016. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A könyveket mindenképp érdemes elolvasni, ha érdekel a Trónok harca és annak világa. Sokkal összetettebb, mint a sorozat. Tapasztalatból írom, hogy a kettő közt nincs szabad átjárás: én az első két évadot megnéztem, és utána kezdtem el olvasni a harmadik kötetet - mert az az évad még csak készült akkor. Mondanom sem kell, elég sokszor nem értettem pontosan a történetszálakat.

Hogy melyik kötet jó, vagy kevésbé jó, az ízlés kérdése: a harmadik kötet után kicsit talán leül a sztori, egyre inkább széttartanak a szálak, de van, akinek egyenesen pl. a negyedik kötet a kedvence. De ha elérsz odáig az olvasásban, már nem lesz olyan gondod, hogy tovább olvasd-e, mert úgysem fogod tudni abbahagyni. :)

2016. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2016. jún. 29. 19:48
 9/10 anonim ***** válasza:
A negyedik kötet az amelyik kicsit SZERINTEM unalmasra sikerült, mivel az általam favorizált karakterek egytől egyig kimaradtak belőle (nem az időrendi hanem földrajzi szétosztás miatt), tehát Jon, Tyrion és Davos egyáltalán nincsenek benne. De a többi nekem nagyon tetszett. :)
2016. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Vas-szigeteken játszódó jelenetek (pl. a királyválasztás) ha jól emlékszem, a Varjak lakomájában voltak benne.
2016. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!