Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy regényben/novellában vagy bármilyen epikus műalkotásban előre jelezni kell annak a szereplőnek a nemét, akinek a történetét figyeljük?

Figyelt kérdés
Szerintem érdemes: Kétszer is jártam úgy, hogy egy E/1-es elbeszélésben nem derült ki, hogy az illető valójában nő, és zavaró volt. Az egyiknél vicces volt, mert a szexjelenet alatt realizálódott bennem, hogy nő :D :D

2016. júl. 1. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy még az elején szerintem sem ártana jelezni, ha máshogy sehogy nem derül ki (pl. név/akármilyen adat alapján).
2016. júl. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagyok biztos benne, hogy értem-e a kérdést, de megpróbálok válaszolni a saját értelmezésem szerint. Nem tudom, te hogy írsz, de én ha leírásban említek egy karaktert nem mindig a nevét írom le, hanem "a nő", "a fiú", stb. kifejezéseket használom, hogy elkerüljem a szóismétlést. Csináld te is így, és akkor nem lehet ebből probléma. :)
2016. júl. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ó, várj, leesett. Így már nincs értelme a válaszomnak.
2016. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 #3 Ez nagy volt :D :D

Én elboldogulok a sajátommal, nekem nincs vele problémám, most mint olvasó kérdeztem :D

2016. júl. 1. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Darázsgyár? Oké, rossz poén. :)

Vannak írások, amik tudatosan építenek a nemtelenségre vagy a nemi szerepek felcserélésére, ha nem erről van szó, akkor általában nagyon nehéz megoldani, hogy sokáig ne derüljön ki a szereplő neme. Ehhez azért tudatos tervezés kell. A szereplő valahol úgyis "elszólja magát", érdemes ezt nem sokáig húzni, ha nem egyértelmű a nem. Persze ezt utólag olvasva lehet csak belátni, ezért kell egy jó szerkesztő, aki mondjuk rákérdez, hogy mi a helyzet.

2016. júl. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!