Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valakit érdekelnének a gondola...

Valakit érdekelnének a gondolatok amik a fejemben vannak?

Figyelt kérdés

Elkezdtem írni egy történetet..és igazából nem tudom..érdekelne valakit? #nemreklám csak másolom. semmi link.


Mikor választanod kell két dolog között az egy hétköznapi cselekedet, átlagos helyzetben nem okoz különösebb gondot, ha két – vagy akár három, négy, öt, hat, hét – eltérő dolog közül kell kiválasztani azt az egyet amelyhez a többi nem érhet fel. Megteszed. Ha viszont a többi gondolatod vetekedni kezd az eddig legerősebbnek vélttel, akkor végeláthatatlan ördögi körtáncba kezdhetnek egy éjszakán át, nem fognak dűlőre jutni, csak ha mindkét gondolat a tiéd. Akkor egyszer rá fogsz jönni melyiket akarod jobban és mindenhogy nyersz. Ja, hogy nem?

Képzeljünk el egy világot, ami ez. Képzeljünk el egy valakit, aki Te vagy. Képzeljünk egy valakit aki Ő. A Világ igazából egy nem létező próbaverziója a készülő univerzumdarabnak, melyben több mint 7 milliárd apró bábu él abban a tudatban, hogy az az Ő tudatuk. Te pedig Én vagyok, Ő viszont benned van, vagy Én vagyok körülötte. Teljességgel mindegy. Ő, Te, Én. Te, Ő, Én. Ő, Én, Te. Én, Te, Ő. Tehát Mi. Ő valamiért másabb nálad, sokkal több és sokkal kevesebb, érted megtenne bármit. Akár meg is

ölne, hogy megvédjen.


Majd 8 milliárd tudattalan darabbal már tudna mit kezdeni egy számottevően fejlettebb és az eddigieknél lényegesen poszthumánabb faj. Mindezt egy olyan technikával melynek mi még a kezdetlegességeit se teljesen tudtuk kiismerni. Nem vagyunk mások, mint jó grafikájú fejlett tesztalanyok. Minden érzés, minden érzet, ideg, receptor, élőlény és minden csoda egyszerű jól megtervezett imitált valóság. Igen ez azt jelenti nem létezel, nem érzel, nem lélegzel. Nincs szád, nincs gondolatod, nincs szívverésed. Semmi vagy, de ennek az egész bonyolult szimulált társadalomnak a legkidolgozottabb részei vagyunk. Ő viszont kintről jött, nem olyan mint Te. Én.



2016. júl. 3. 01:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekelni érdekel, viszont olyan bonyolult ez a megfogalmazás, hogy kb. háromszor el kellett olvasnom, hogy megértsem a lényeget.
2016. júl. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdekes gondolatok. Ha nem is olvasnék belőle 500 oldalt, azt nem bánom, hogy időt szántam arra, amit ideírtál.
2016. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy elolvastátok :)

igen picit talán túl bonyolult lett, de csak ez. A többi már tisztult.

2016. júl. 3. 11:52
 4/7 anonim válasza:
Engemnagyon nagyon érdekelne. Küldd el légyszi privátban a többit. Cserébe én is küldök valami izgelmas irományt :))
2016. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Először azt hittem, hogy valami tinish#t lesz, de meglepett, mert tetszik. Én szeretem a bonyolultabb megfogalmazást, mert eléggé szókincsfejlesztésre szorulok. :) Úgyhogy így tovább! :) Érdekel.
2016. júl. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2016. júl. 4. 00:30
 7/7 kovacsattila1991 válasza:
Ugyan így gondolom én is. Csak engem betituláltak skizónak sajnos.Ez egy káosz gondolatmenet ami nyaggat állandóan
2016. nov. 3. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!