Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok...

Milyen könyveket ajánlanátok egy olyan embernek, aki még sose olvasott el egyet sem?

Figyelt kérdés

A kötelező olvasmányokat sose olvastam el, maximum elkezdtem, de annyira unalmasak voltak, hogy abbahagytam mindet.

Kivétel volt a Lassie... valamiért ez annyira lekötött, hogy már nem muszájból olvastam :D. Nagyon élveztem és egy nap alatt végeztem volna vele, ha valamelyik barom nem tépi ki az utolsó 15 lapot (könyvtári könyv volt).


A lényeg, hogy azóta szórakozásból egyszer sem olvastam. Mit ajánlotok kezdésnek?

Nagyon szeretem a jó filmeket, amik fordulatosak, végig lekötnek és a csattanó sem marad el. Gondolok itt a Viharszigetre, Azonosságra, A téglára stb.

Tehát főként a thriller műfaj dominál, de ugyanúgy szeretem a fantasy, sci-fi (pl Hold) vagy krimi filmeket is.

Szóval ezek alapján már könnyebb írni valami jó könyvet.

A lényeg, hogy ne romantikus, érzelgős valami legyen (azokat nem csípem).


2016. júl. 5. 03:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
19/f
2016. júl. 5. 04:00
 2/11 anonim válasza:
A haborus temval hogy alsz? Sven Hassel konyvei nagyon jók. A sajat tapasztalatait irja le. Magyon jo!!
2016. júl. 5. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Elképzelt világokról szólnak az alábbiak:

George Orwell: 1984

Robert Merle: Védett férfiak

H.G.Wells: Világok harca, Istenek eledele

Ray Bradbury: Marsbéli krónikák, Fahrenheit 451

2016. júl. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lemaradt:

Aldous Huxley: Szép új világ

2016. júl. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Andy Weir: A marsi (Mentőexpedíció)
2016. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Cirmoscica,haj nagyon jókat ajánl! :)

Amúgy ha az unalommal volt baj: Dan Brown: DaVinci kód és Angyalok és Démonok, nagyon fordulatos és pörgős mindkettő.

Próbálkozhatnál amúgy azoknak a filmeknek a könyvváltozataival, amiket szeretsz, a könyv gyakran többet nyújt, háttérinfóbólm karakterekből, eseményekből, mindenből.

2016. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Emlékek őre
2016. júl. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Én azért sem Orwellt, sem Bradburyt nem javasolnám olyannak, akit eddig nem érdekelt az olvasás. Pont nem az a belépő szint. Jó könyvek, szó se róla, de a kérdezőnek valami "könnyebb" kéne elsőre. Merle talán.


King esetleg? Fordulatos, könnyű olvasni, igaz, inkább horror vagy fantasy (Setét Torony sorozat).

Nyomozós-durva fantasy, sok akcióval az Őrség-sorozat még, talán megtetszene.

Izgalmas és sci-fi (millió kikacsinítással) a Térség-sorozat. Ha kivégezted, onnantól a "nagyok", pl. Clarke jöhet a folytatásban (Ráma), amennyiben megtetszik ez a vonal.

2016. júl. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előző!

Szerintem még Merle sem.

2016. júl. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Orwell: 1984 nagyon jó könyv. Elejétől kezdve beszippantott, pedig lány vagyok és utálom a történelmet meg a politikát. Nyugodtan próbálkozz meg vele, maximum nem tetszik és abbahagyod. Egyébként ez egy szatirikus politikai regény és van benne szerelmi szál, de nem az a nyálas romantikus, inkább a szex dominált emlékeim szerint. Mindenesetre nekem hatalmas pozitív csalódás volt a könyv.


Esetleg Ottlik Géza: Iskola a határon is fiús témájú, nagyon olvastatja magát. Katonaiskolai éveket meséli el 3 kiskamasz fiúval a főszerepben. Amúgy én 20 évesen olvastam és nem éreztem azt, hogy már nem szól hozzám emiatt. Ez annál sokkal nagyobb alkotás.


Nem olvastam, de a párom imadja a Metro 2033-at. Ez egy orosz sci-fi, ami moszkvai metróhálozatban játszódik. Ennél többet nem tudok róla, de fiús az tuti.


Fantasyból az Éj trilógiát olvastam Nemes Istvántól (Jeffrey Stone) és nagyon élveztem. Ebben sok a harc, de a cselekmény is nagyon érdekes és fordulatos. Nem akarod majd letenni. :)

2016. júl. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!