Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok angol nyelvű...

Kaktuszka30 kérdése:

Ajánlanátok angol nyelvű könyveket?

Figyelt kérdés

Ha lehet, egyszerűbb nyelvezetű legyen, és ne legyen túl hosszú.

A válaszokat előre is köszi :)



2016. júl. 2. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Én könyvek olvasásával szedtem fel az angolt. Kamionos vagyok külföldi cégnél, ahol angol az irányítás. Hétvégén sok a szabadidőm, mikor ácsorogni kell, elhatároztam javítok az angolomon, és azt kell mondjam sikerrel. Ma már folyékonyan olvasok angolul.


A lényeg, hogy izgalmas legyen, de ne túlságosan bonyolult nyelvezetű, krimik, ilyesmi. Soha ne fordítsd a szöveget, "lásd" azt mit olvasol, mintha az angol az anyanyelved lenne.


Kedvelem pl. Ken Follett írásait, Dan Brown, John Grisham, Jackie Collins, Dean Koontz így hirtelen akiket mostanában olvastam.


Persze, ha fejlődni akarsz, be kell vállalni némi erőfeszítést, szótárazgatást, akkor tud új szavakat megtanulni ez ember.


Ken Follett nagyon jó, mert bár nehézség itt is van, de igen olvasmányos, élvezet így a nyelvtanulás. Mondjuk neki egyik - másik könyve nem éppen rövid.


John Grisham nagyon jó még, és nem különösebben nehéz, nagyon izgalmas, élvezhető írások.


Jelenleg James Clavell és John Irving könyveit olvasom. Ezek már nehezebbek, feszegetik az én angoltudásom határait is, de hát pont ez a cél.

2016. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van egy Penguin Readers nevű kiadó, ami különböző szinteken ad ki angol könyveket. Mindenféle könyvet lehet ott találni, sok rövid történetük van. Ha még kezdő vagy, akkor kezd az alacsonyabb szintekkel, de ha már előrehaladottabb vagy kezdhetsz magasabbakkal is :)
2016. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. júl. 4. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!