Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kinek mi a kedvenc könyve, és...

Kinek mi a kedvenc könyve, és miért?

Figyelt kérdés
2016. júl. 8. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem Tolkien művei a kedvenceim, mert nagyon alaposan kidolgozta őket, nagyon mélyen szántók és mégis egy könnyed fantasztikus mesét írnak le, benne sok bölcsességgel, hiszen egy hobbit is meg tudja változtatni a világot. A nemrég kiadott Silmarilok is remek mű tőle, bár a fia fejezte be az összeállítást,ez az a könyv, ami igazán tükrözi az ő alaposságát és a világképét. Ha viszont nem regényekben gondolkozok, azt mondanám, hogy Czigány Zoltán Csoda és Kószája a nyertes, mert ez a három kötetes mese a két rakoncátlan lóról, egyáltalán nem csak a kisgyerekek részére készült, a felnőttek ugyan olyan jól szórakozhatnak rajta, mindenki ugyan olyan jól szórakozhat rajta, mert nagyon aranyos és nem kevésbé vicces történeteket tartalmaz, és semmi nem lehetetlen, még az sem, hogy Kósza a Marson műanyag zabot egyen, vagy hogy megnyerje a Forma - 1 - et.
2016. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Madách Imre: Az ember tragédiája (tuti, hogy ezzel egyedül vagyok XD)

Azért ez a kedvencem, mert egyszerűen minden benne van, ami egy embert foglalkoztathat: mi az élet értelme és célja, honnan jövünk, merre tartunk stb. Elmélkedős, elgondolkodtató dráma.

2016. júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 SzJG fann ***** válasza:
Igazából 3 kedvenxem van. A Bexi-sorozat idáig megjelent részei Leiner Laurától,és ezzel azt hiszem nem vagyok egyedül. És még két fantasy sorozat : Rick Riordantól a Percy Jackson és az olimposziak mind az 5 része. Ez egy félistenről szól,nagyon kalandos és érdekes. A 3. az az Eragon sorozat,igaz még csak az első részt olvastam,de nagyon tetszett. A főszerepben egy sárkánylovas van, Eragon,és a sárkány Saphira.
2016. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg van...mindig az a kedvencem amit éppen olvasok :D
2016. júl. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sándorjános ***** válasza:

Thomas Mann - A varázshegy

Milan Kundera - Lassúság

Móricz Zsigmond - A Boldog Ember


Nem tudok választani a háromból, a maga módján mindet nagyon szeretem.

2016. júl. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A titkos kert -mert megszerettette velem az olvasást 7 évesen.

Harry Potter - mert a végletekig kidolgozott minden mozzanat, minden szó benne (és amúgy is imádom Lupint :))

Ady összes

2016. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!