Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van Olyan könyv ami nagy...

Mira4 kérdése:

Van Olyan könyv ami nagy hatással volt rátok érzelmileg? Ami egy kicsit jobb emberré tett benneteket, vagyis nem horrorra vagy krimire gondolok.17/L

Figyelt kérdés

2016. jún. 30. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem hiszem, hogy a horrort vagy a krimit így le kellene írnod. Nyilvánvalóan nem ismered a műfajt kellőképpen. Mindenesetre semmilyen könyvtől nem lettem jobb ember, de rengeteg könyv volt rám érzelmileg hatással.
2016. jún. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán az íránytű önmagamhoz volt hatással rám. De nem lettem jobb ember csak együtt érzőbb azokkal szemben akik egy kicsit különböznek a megszokottól.(18l)
2016. jún. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy hatással volt rám a Virágot Algernonnak (Keyes) és A felolvasó (Schlink). Másképp látom a világot az elolvasásuk óta.
2016. júl. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#1: Nem akartam leszólni egyik műfajt sem, egyszerűen csak nem szeretek félni, ezért gondoltam rögtön tisztázom, hogy nem ilyen témájú könyveket szeretnék olvasni. Másrészt, mondtad, hogy volt pár könyv, ami hatással volt rád azokat leírhatnád :)
2016. júl. 1. 21:25
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Jól írtad azt,hogy "jobb emberré". A könyv egy tanár,aki a világról mesél. Személyes "pofon" lehet számodra az,amivel a szereplők szembesűlhetnek egy adodt kategóriában.Az,hogy megérint azt jelenti,felhívta egy számodra kellemetlen/ismeretlen/furcsa tényezőre a figyelmed. Ha megérint,nyomot hagy benned. Ha nyomot hagy benned,azt hordozod magadban.Az új nyomnak köszönhetően pedig (talán) másképp is fogsz viselkedni az olyan emberekkel,akik helyzete pont ugyanolyan vagy éppen hasonló a könyvbeli szereplőkhöz. Eleve tanúlsz minden ilyen típusu könyvből,szóval tágúl a látóköröd. "Jobb leszel". Ez mondjuk egyéntől is függ...

Amikre szerintem életem végéig emlékezni fogok:

Holly Goldberg:7esével

Beata Teresa Hanika:Soha senkinek

Justina Chen Headley:Iránytű önmagadhoz(Na igen...)

Hozleiter Fanni:Te döntesz!

Fiona Wood:Vadvilág

Markus Zusak:A könyvtolvaj

Zsolt Ágnes:A piros bicikli

2016. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

WM. Paul Young - Viskó


Bármiben, bárkiben hiszel, mindenképp érdemes elolvasni, nekem elhiheted :)

2016. júl. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Igen...Ilyen regény volt pl. Jókaitol a"Fekete gyémántok", és a "Szegény gazdagok"...Meg a "Mire megvénülünk"...Illetve Joseph Conradtol pl. a "Sötétség mélyén",illetve a "Nostromo"...Meg Dino Buzzatitol a "Tatárpuszta"...Éshát Lemtöl a "Solaris"...
2016. júl. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!