Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Asimov robotjai?

Asimov robotjai?

Figyelt kérdés
Asimov univerzumában tényleg sosem került sor robot lázadásra?Írt ő valaha a robot-polgárháborúról vagy csak azok akik később beleírtak az univerzumba?

2016. júl. 11. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem volt robotlázadás Asimovnál.
2016. júl. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem,kösz.Egyik későbbi író írt az univerzumba két robotokból álló csoport közti polgárháborúról erről asimov is írt vagy ez teljes egészében az új író ötlete volt?

Illetve a robotos művei közül még csak pár robotnovellát olvastam a későbbiekben is fent fogja tudni tartani az érdeklődést,úgy hogy a robotok nem lázadnak fel pedig pl.a robotálmokban utalt rá,hogy a robotok szabadok akarnak lenni?

2016. júl. 11. 18:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Mint mondtam semmiféle robotháború nem tör ki Asimovnál. Nincs lázadás, polgárháború, semmi. A novelláknak meg mindig más-más történetük lesz, nincsenek szoros összefüggésben, attól függetlenül, hogy szerepelnek benne ugyanolyan szereplők. Így nincs is a háttérben semmi átívelő sztori, hogy a robotok készülnének lázadni, vagy bármi hasonló. Egyszerűen mindig van valami probléma a novellában (pl. egy robot furcsán viselkedik, vagy hazudik, vagy nem tudni, hogy robot vagy ember-e), amit aztán megoldanak.

Ugyan egy későbbi robot (aki szerepel egy novellában, de igazából a három darab Elijah Baley nyomozó-robot páros regények másik főhőse az ember mellett) készül egy nagy dologra, ez azonban csak az Alapítvány és Föld illetve az Alapítvány pereme történetekben derül ki (bár lehet, hogy csak az egyikben, már régen olvastam őket). Viszont ez a nagy dolog sem lázadás vagy felkelés.

2016. júl. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!
2016. júl. 11. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Megerősíteném az elhangzottakat, a robot-polgárháború csak a "Második Alapítvány trilógia" c., Asimov halála után írt történetekben szerepelt. De az a polgárháború is robotok között, emberek szeme elől elrejtve zajlik, azaz nem valamiféle lázadás, hanem robotok közötti nézeteltérés arról, hogy hogyan kellene szolgálni az embereket/emberiséget.


Fellázadni nem lázadnak fel sehol sem, talán a Robotálmok a egyetlen, amiben ez felmerül, ill. a Szökevény robot (félig-meddig). Plusz a Kalibán-trilógiában (amit szintén nem Asimov írt, hasonlóan a Második Alapítvány trilógiához) merül fel hasonló.

2016. júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!