Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani leginkább a...

Tudnátok ajánlani leginkább a 20. században (azon belül is inkább az elején) játszódó történelmi regényeket?

Figyelt kérdés
Főleg olyasmi érdekel, ami közemberek életét mutatja be, az ő szemükkel hogy zajlottak az események, de egyéb is jöhet. Esetleg egy kis indoklásnak is örülnék, hogy miért érdemes elolvasni az adott könyvet. Nem rettenek meg, ha nagyon hosszú egy regény, sőt inkább preferálom.

2016. júl. 13. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Ivo Andric - Híd a Drinán


kb. 400 évet ölel fel, de az utolsó harmada a XX. század elején játszódik

2016. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen ezek jutnak eszembe, ami hétköznapi emberek életéről, illetve az ő életükön keresztül a 20. századról ad képet:


Németh László regényeit jó szívvel ajánlanám.

Másoktól változó kritikákat olvastam/halottam, van aki nagyon unalmasnak tartja, de én nagyon szeretem a regényeit.

Pl.:

Égető Eszter: 1905 körül kezdődik a történet, ha jól emlékszem '40-es évek végéig vezeti az eseményeket Égető Eszter életét és azon keresztül a kort bemutatva. Volt ismerősöm, aki nem tudta elolvasni, nekem nagyon tetszett, bár az elején nehezebben rázódtam bele.


Iszony: '20-as évek, szintén egy nő életén keresztül mutatja be a korszakot, bár ez személyesebb történet, mit az Égető Eszter.


Irgalom: Szintén egy nőalakon keresztül mutatja be a kort, ez megint inkább nagyobb látószögből, inkább, mint az Iszony.1920-as években játszódik, nagyobbrészt Budapesten.


Závada Pál: Jadviga párnája - Bevallom nagyon régen olvastam, úgyhogy csak az emléke van meg annak, hogy nagyon szerettem. Egy magyarországi szlovák közösség életét, mindennapjait mutatja be a 20.század első felében.


Leon Uris: Armageddon - Németország a 2. világháború után, és az '50-es évek. Olvasmányos volt, és nekem, aki elég tájékozatlan vagyok, sok mindent bemutatott arról a korszakról.


Hans Fallada: Farkas a farkasok között - Szintén rég olvastam, és nagyon szerettem. Németország, 1. vh. után pár évvel, gazdasági válság és hatásai. (ha jól emlékszem...)


Hans Fallada: Mi lesz veled, emberke? - '30-as évek, válság, megélhetési gondok.


Szerettem még Bernard Malamud, amerikai zsidókról szóló regényeit is nagyon - ez is inkább 20. század első fele.


John Steinbeck Érik a gyümölcs c. regénye Amerikában játszódik a nagy gazdasági világválság idején. Egy földművescsalád életén keresztül mutatja be az ottani, akkori viszonyokat.

2016. júl. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2016. júl. 14. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!