Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van már ehhez hasonló történet...

Van már ehhez hasonló történet (könyvben vagy filmen)?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam, miről is írhatnék, ami egy kicsit komolyabb téma, és megfogalmazódott egy történet a fejemben, de nem tudom, hogy ezt feldolgozták-e már.

Nagyjából az lenne a sztori, hogy van egy jól menő, sikeres író, aki krimiket ír, és egyszer csak azt veszi észre, hogy az élete pontosan úgy alakul, ahogy az egyik krimijében megírta. ezzel csak az a baj, hogy a könyve végén a főszereplő egész családját megölik. Meg akarja állítani a dolgokat, de erre egyre kevesebb esély van.

Nem tudom még, mik lesznek a csavarok és a fordulatok, egyelőre ennyi van előttem.

Ha esetleg még nincs ilyen sehol, érdekelne valakit? :)


2016. júl. 22. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a krimi eseményei valóra válnak, már valóban elsütötték jó párszor. Bár főleg a krimiben leírt gyilkosságok szoktak valóra válni, nem minden egyes mellékesemény. Azt mondjuk nem tudom, hogy volt-e már kifejezetten olyan, hogy "jajj a családot nyírják ki". Mondjuk ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne ilyen könyvet írni. Számtalan hasonló könyv van a piacon, teljesen egyedit úgysem fogsz tudni írni.
2016. júl. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Felforgatókönyv és az Elemi ösztön jutott eszembe hirtelen, illetve Stephen King Halálos árnyék c. könyve.


Persze egyik sem betűre pontosan az a téma, amit felvázoltál, de mégis ezeket idézte fel bennem.

2016. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Van egy könyv ami arról szól, hogy egy író krimijének a főszereplője valóban él és azt meg is filmesítették azt hiszem. De sajnos a nevét nem tudom.
2016. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Több ilyen is van, olyan is, amiben a könyvébe kerül bele az író, de olyan film is van, amiben a főszereplő hallja az írót stb. Meg ugye a többiek által említettek.
2016. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!