Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem olyan könyveket...

Tudnátok nekem olyan könyveket mondani, amiben az egyik főszereplő másik bolygón lakik? Vagy valami különös lény, földönkívüli?

Figyelt kérdés
Nem a Twilight fajta vámpíros történetek érdekelnének, hanem a sci-fik. Például most olvastam el az "Elidegenítve" című könyvet, és az ilyenek érdekelnének.
2016. júl. 30. 23:27
 1/4 anonim válasza:
Hobbit Gyűrűk Ura
2016. júl. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TR75 ***** válasza:

Michel Faber - A felszín alatt.

Egy földönkívüli autóstopposokat rabol el gasztronómiai célzattal (igaz, ebben földönkívüli van a Földön).


William Kotzwinkle - E.T. A zöld bolygó könyve

E.T. a bolygójára visszatérve sokat gondol a Földre, hát elhatározza, hogy visszatér.


Szergej Sznyegov - Istenemberek

Nagy galaktikus összefogás a halálos ellenség legyőzésére mindenféle rendű és rangú és fajú szereplőkkel (ez pedig igazán epikus méretű, jó fajta szovjet sci-fi túlzott eszmeiségtől mentesen).


Francis Carsac - A sehollakók

Földönkívüliek elrabolnak egy embert, aki aztán élethalálharcuk egyik főszereplője és legnagyobb reménysége lesz (régimódi sci-fi).


Star Wars (csak idegen lények).


Colin Wilson - Életerő

Egy űrhajó legénysége a közeli jövőben egy űrhajóra bukkan a naprendszerben, a járműben talált testet lehozzák a Földre. A testben lakozó lény pedig garázdálkodni kezd, és persze üldözőbe veszik (csak hogy egy "vámpíros" történet is legyen a listán :-)).

2016. júl. 31. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Stephenie Meyer: A Burok


A film elég gáz, a könyvnek szerintem az eleje egy kicsit unalmas, de a sivatagos rész után nagyon izgi, nagyon szerettem :)

A főszereplő egy másik bolygóról (eddig a Földön kívül 8 bolygón élt) érkezett "lélek" - az igazi teste kicsi, képtelen a földi életre, ezért elfoglalja az ember testét. A főszereplő "gazdateste" viszont nem veszti el a tudatát, és a két személyiségnek össze kell dolgoznia.

2017. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Odd Tomas sorozat.
2017. ápr. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!