Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyvet válasszam? 15L

Melyik könyvet válasszam? 15L

Figyelt kérdés
Szeretnék olvasni valamit és az egyik barátnőm azt mondta, hogy a Szent Johanna Gimi-t olvassak, mert az nagyon jó, viszont apám azt mondta, hogy a SZJG hülyeség és olvassak inkább 1984-t.

2016. aug. 2. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

En az SZJG miatt szerettem meg olvasni. :) Lehet, hogy nem egy Verne könyv, de első körben szerintem érdemes Leiner könyvekkel kezdened.

És apukád számára aki már nem 15 és az se biztos, hogy olvasta-e egyáltalán, lehet, hogy hülyeség, de egy 15 évesnek teljesen megfelelő könyv.

2016. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvass bele mindkettőbr egy kicsit a könyvtárba/könyvesboltba és aztán döntsd
2016. aug. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Fanni27 ***** válasza:
31%

Én nem akartam elolvasni a Szent Johanna gimit, mert... nem is tudom nem szerettem azokat az osztálytársaimat akik olvasták, arra gondoltam biztos nem is az én stílusom, meg aztán a főszereplőt Reninek hívják és én ismertem egy Renit akit egyszerűen utáltam mert az volt a szórakozása, hogy mindenkit szívatott, de egyik nap megtaláltam a szekrényem alján és belekezdtem. Teljesen elvarázsolt. Annyira imádtam, hogy most nemrég fejeztem be a sorozatot és mindig úgy érzem, hogy hiányzik valami az életemből. Mert szinte úgy éreztem, hogy a szereplők a barátaim, akik viszont most már nincsenek velem. :(

De vannak akiket a politika érdekel, nem biztos hogy mindenki az ilyen könnyedebb könyveket szereti. Szerintem egy 15 évesnek inkább az ilyenek valók, mint az 1984.

2016. aug. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
31%
Én kifejezetten utáltam olvasni.De ahogy a a Szent Johanna Gimi első 10 lapját elolvastam bele szerettem.Anyu nálunk annak is örül hogy olvasok és nem szenvedek.De amúgy szerintem téged is jobban lekötne a Szent Johanna Gimi mint a 1984.De ezt te tudod.Mindenképp azt olvasd amelyik jobban érdekel.Keress rá a neten.Biztos van részlet elolvasod és eltudod dönteni.Előbb a könyvtárból vedd ki(vagy adott esetben a barátnődtől kérd kölcsön) és ha tetszik akkor vedd meg mert másképp fölösleges!(Szerintem és tapasztaltam már! De a Szent Johanna Gimivel nem fogsz melé löni.Imádom!
2016. aug. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Egy 15 éves lánynak még elég durva olvasmány lenne az 1984. Meg sem értené az alapjait, mert kell hozzá egy bizonyos tájokozottság/műveltség, ami ebben a korban még nincs meg.
2017. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tizenöt éves fiúként olvastam az 1984-et. A Szent Johanna Gimi húsz év múlva sehol sem lesz, az 1984 meg 49-ben jelent meg, vondd le a konklúziót. Nekem nagyon tetszett, mondjuk szeretem a disztrópiákat.
2017. aug. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon régi kérdés, de azért lehet, hogy még valakit érdekel.


6. Teljesen egyetértek veled.

Egy 15 éves lány már simán van annyira tájékozott, hogy ne olyan szintű dogokat olvasson, mint a SzJG.


Én 14 évesen olvastam, és teljesen értehtő, izgalmas volt. A SZJg-t én már 10 évesen is gagyinak éreztem.

2021. jan. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!