Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szent Johanna Gimi Rentai...

Szent Johanna Gimi Rentai Renáta hogyan lehet? - a nagy kérdésem!

Figyelt kérdés
Szóval már olvastam a Szent Johanna Gimit, és egy kérdés azóta ott motoszkál a fejemben és nem hagy nyugodni. Milyen Rentai Renáta alkata? Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom hogy dugikajákon él amit este 6 után eszik amikor is lerakódik a kaja, utál tesizni ezért nem mozog, és csak a vádlijával elégedetlen? Tehát ha én úgy élném az életem mint Rentai Reni akkor nekem is csak a vádlim lenne nagy? De hát a kalauzban meg úgy az egész regényben szinte mindenhol látni, érzékelni hogy Reninek állítólag igenis jó alakja van, hiszen a suli legmenőbb pasija is beleszeretett egyből. Tudom nem a külső a fontos de ez egy kicsit úgy megmaradt bennem és nemigen értem... most akkor hogy van ez??

2016. aug. 3. 14:19
1 2
 1/16 valika133 ***** válasza:
83%
Ez csak egy könyv. Kitalált szereplők, kitalált helyzetek. Leniner Laurának ez az egyik hibája a könyvben, hogy nem hihető. Mármint ne értsd félre szeretem az SZJG-t de akkor is azért ez amit most leírtál...én se nagyon értem, hogy lehet. Meg azt se, hogy egy ilyen nehéz suliba hogy a francba vették fel például Virágot aki elég sötét.
2016. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
93%
Lehet hogy Reni nem annyira hajlamos a hízásra, mint mondjuk te vagy én vagy akárki. Első! Laura asszem valahol említette, hogy Virág úgy tudott bekerülni, hogy ez egy alapítványi suli(szülő fizet a tanításért)és az össz követelmény az volt, hogy tudjon franciául
2016. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Biztos más adottságú ilyen téren. Vannak akik ehetnek annyi kaját amennyit akarnak és nasizhatnak chipset folyton meg gumicukrot aztán mégis pálcika vékonyak. Mások vagyunk, mindenkire máshogy hat ugyanaz a dolog.
2016. aug. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy barátnőm, aki sokat eszik, de mégis vékony.
2016. aug. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, persze én is hasonlóan vélekedek, ez csak egy könyv, de akkor is érdekelt ez a dolog, mások hogy látják és a lényeg végül is hogy annyira nem zavaró. Persze tipikusan életszerűtlen dolgokkal teli, plédául ez, vagy igen, Virág hogyan került be vagy a többi rossz tanuló egy gimnáziumba, vagy akár hogy hogy a fenébe lehet minden nap ilyen kevés időt tanulni és ennyi szabadideje van amikor a rendes 9.-ben már azért többször annyi sokkal a tanulnivaló mint a könyvben. Emlékszem, volt amikor olvasás közben felháborodtam amiért nekem ezerszer többet kell gürcölnöm, neki meg fél óra, és tökéletesen készen van holnapra mehet szórakozni. Szóval igen, életszerűség. Persze csak egy könyv, de mégis, csak úgy kíváncsi voltam nektek ez mennyire tűnt fel...
2016. aug. 3. 18:02
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyik osztálytársan folyton zabál, és sosem hízik meg:) Jó neki...:) Szóval vannak ilyen esetek, de szerintem Reni nem az az iszonyat vékony, hanem inkább ilyen normális alkatú:)
2016. aug. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

"este 6 után eszik amikor is lerakódik a kaja,"


Ez hülyeség! Nem fog senki csak azért hízni, mert hat után evett! A napi teljes bevitel számít, ami a lánynál nem sok, hisz nem ebédel, a szörnyű vacsorát meg rendszeresen csak turkálja.

2016. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szerintem az is fontos mi az a bevitel. A hízást csak az miatt gondoltam, mert majdnem minden alkalommal amikor az írónő beleírta a dugikajás dolgot az valami csoki vagy süti vagy mekis kaja volt és nem egészséges étel.


Persze Reni lehet egy speciális eset, aki ehet amennyit akar és nem is látszik, csakhát személy szerint nekem kicsit túl szerencsésnek tűnik így, túl mesebeli így az egész. De lehet hogy pont ez a cél, hogy ez csak egy regény legyen ami egyeltalán nem az életszerűségétől értékes, hanem mert ez egy olyan világ ami minden lány álmaiban szerepelt már, hiszen Reni élete tényleg tökéletes és ez a Cortez is a lányok álmainak pasija.


Szerintem amúgy az írónő is vékonynak tervezte, hisz a kalauzban tényleg vékony az illusztrációkon. Persze a kalauzban mindenki tökéletes alakkal és menőn van megrajzolva...


Szóval, most már értem, igaz, szerintem mindigis piszkálni fogja az orromat ha az Szjg-re gondolok, hogy ez túl szép és túl tökéletes meg mesebeli, de megpróbálok a kerek egészre és a szép és tartalmas részekre gondolni, mert tényleg szép könyv, ha nem is a legvalóságosabb.

2016. aug. 3. 19:23
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Ha egész nap keveset eszik, akkor se a csoki, se a mekis kaja nem hizlalja.
2016. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudhatjuk. Nem vagyok szakértője ennek de egyet tudok. Ez a te véleményed. Elfogadom. Nekem viszont más a véleményem és nem tudok mit tenni. Reni reggelijéről nem tudunk nagy részben kimarad, a suliban a büfében vesz kaját, szóval az ebéd megvan, az én véleményem szerint az esti édességevés pedig nem egészséges. Nem hallottam olyanról még hogy az lett volna. Nem mondom hogy itt nekem van igazam teljes mértékben, de azt hiszem aki ilyen életmódot folytat az nem lehet egészséges és csodás alkatú. ÉS ennyire jó tanuló hogy oda tud figyelni éhesen. Meg tulajdonképpen egy csomó további kérdésem lehetne de inkább elfogadom úgy ahogy van.


Elfogadom a véleményed, nekem is van és ki tudja, lehet hogy neked van igazad de ez csak egy könyv. A valóságban mást gondolok, mindenki speciel eset. Jó volt kiírnom magamból ezt a kérdést mert érdekelt mások véleménye és megkaptam. Én is megosztottam és most már elfogadóbb vagyok. A dugikajálás következményéről pedig vélekedhetünk akár mindketten helyesen, hiszen mindenki más.

2016. aug. 3. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!