Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Különbségek A tűz és jég...

Különbségek A tűz és jég dala/Trónok harca között - avagy mi az ami jobb a könyvben és mi az ami a sorozatban?

Figyelt kérdés
Én először a könyveket olvastam, de nézem a sorozatot is, és mindkettőben vannak tetszetősebb elemek, ám én mégis inkább könyvpárti vagyok. Ti mit gondoltok? :) Van olyan változtatás ami nagyon nem tetszett?

#Trónok harca #Kardok Vihara #Varjak lakomája #Királyok csatája #A tű és jég dala #Sárkányok tánca.
2016. aug. 18. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A sorozatot kaszáltam a mostani évadnál, kb. semmi sem tetszik benne.

Szóval én teljes mértékben a könyveket tartom jobbnak minden megoldásban, azt meg így akkor felesleges felsorolni.

2016. aug. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A sorozatról szinte lerí, hogy sietnek. Méltatlanul kevés rész maradt hátra. Nem lesznek ráadásul az évadok, tehát szerintem totál összecsapott lesz az egész.

Értem én, hogy nem kell minden második kovács/septon/prosti köré egy egész élettörténetet leforgatni, de bántóan fontos karaktereket hagynak ki a sorozatból, a könyvben viszont fontos szerepük van.

A sorozat ráadásul, úgy vettem észre, hogy sokak fejében csak zűrzavart és káoszt okoz. Nagyon sokan gondban vannak a nevekkel, hogy ki kinek a kije, tehát azt is megértem, hogy nincs értelme leforgatni meg 45 percen át az egyik kisebb ház családfáját felvázolni, de én kb kiakadok olyanokon, hogy vannak, akik még a hatodik évad után is megkérdezik, hogy most akkor Daenerys az Rhaegar meg Lyanna lánya. Sőt olyat is olvastam, akinek csak szintén a hatodik évad után esett le, hogy Lyanna nem Ned lánya, hanem a húga.


A könyvek a végtelenségig kifejtik még a legjelentéktelenebb karakter háttér sztoriját is, a sorozatban azonban sajnos még a legfőbb karakterek rokoni kapcsolatai is kuszák, érthetetlenek, sokat kihagynak.

Míg a sorozat hatásvadász jelenetekkel operál amellett, hogy egyébként totál összecsapja elsieti az egészet, addig a könyv néhol már túlon túl ömlengős.


Ennek ellenére én a sorozatot nem kaszáltam, mert érdekel, hogy mit hoznak ki belőle, de a könyv jobb.

2016. aug. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Javítás: Nem lesznek ráadásul teljesek az évadok.
2016. aug. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is hasonló véleményen vagyok. Szerintem azért (is) laposodik el egyre jobban, mert az utlsó két könyv még nincs kész, és így csak az a váz van meg nekik, amit Martin elmondtt, de semmi részletes dolog.

A könyveket úgy ahogy vannak imádom! Egyszerűen lenyűgöző történet, nem bírok eleget olvasni a felépített világról.

Ami a sorozatban tetszik: a jelmezek, szerintem nagyon jól megcsinálták, nagyon kreatív. A legtöbb karaktert jól eltalálták, mind belsőleg, mind külsőleg. Ha a könyvek nélkül nézzük, zseniális sorozat!

Ami viszont nem tetszik: a Sasfészek! Komolyan, a Hét Királyság leggyönyörűbb kastélyát cseszték el. Martin azt írja, hét magas, karcsú, fehér tornya van, az egész kastélyt fehér márvány borítja, belül a padló pedig fehér és világoskék "mintás" márvány. Ehhez képest a sorozatban egy, azaz EGY kupola az egész épület! Nem tetszik még, hogy néhl túlbutítják a történetet, vagy hogy fontos szereplőket kihagynak, így a történet teljesen logikátlan lesz. De ami a legjbban zavar: az óriási hype Havas Jon körül. Lehet hogy ő lesz a kulcsszereplő, de mikor azt mondják hogy milyen jó király lenne kiakadok. Ő király? Olyan buta és gyenge karakter, hogy egy Kisujj féle ember egykettőre elteszi láb alól. De ugye az HBO nyomatja a Jon hype-ot. (jó, ez saját vélemény)

Ja igen, Jon és nem John! Ismerek olyat, aki csak a sorozatot nézi, de még mindig (a 6. évad után) nem tudja leírni a szereplők nevét és/vagy azt se tudja ki kicsoda. Vagy nem ismeri a nagy házakat és hat évad után képest azt mondani, hogy "amelyiknek polip van a címerén..." Ez mondjuk általában azokra jellemző, akik csak divatból nézik a sorozatot, de gőzük nincs mi az a harrenhali torna.

2016. aug. 22. 01:09
 5/5 anonim ***** válasza:

A sorozat abban jobb hogy nincs minden családnak 4-5 gyereke meg egy csomó felesleges karaktere.


Davosnak a könyvben 7 gyereke van. A soriban 1.

A Tyrelleknek a könyvben 4 gyereke van. A soriban 2.

A Freyek gyerekei közül vagy egy tucatnyi szerepel folyamatosan mellékszereplőként névvel említve. A soriban 2-3.


És hasonlók. A könyvben túl sok karakter van ahhoz hogy megjegyezzük őket. A sorozatban pont elég.

2016. aug. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!