Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mindig is szerettetek olvasni?

Ti mindig is szerettetek olvasni?

Figyelt kérdés
Én 16 éves koromba kezdtem megszeretni az olvasást (most 18 vagyok) és sokkal nagyobb élményt tud nyújtani mint egy film vagy egy sorozat, nálatok is késő kamaszkorban jött ez elő vagy már kisgyerek korban?Vagy esetleg felnőttkorban?
2016. aug. 22. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, mióta megtanultam olvasni, azóta szeretek.
2016. aug. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem.

A kötelezők elvették a kedvem, egy időre, de szerencsére apránként felfedeztem hogy vannak jók, amiket nagyon szeretek. Olyan 13 éves korom óta folyamatosan változtam át könyvmollyá. :)

2016. aug. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem is a kötelezők vették el a kedvem, azután 2 éven át semmit se olvastam most meg nincs olyan nap, hogy ne olvasnék könyvet
2016. aug. 22. 20:02
 4/8 RoseTyler ***** válasza:

Én olyan 23 éves korom körül kezdtem el rendszeresebben olvasni. Már nem emlékszem, hogyan, de a neten - talán valami fórumon - belefutottam Peter S. Beagle-nek A fogadós éneke c. könyvébe. Aztán rájöttem, hogy vannak fantasy könyvek a világon, és én azokat szeretem. :) Előtte, persze, olvastam a Harry Potter néhány részét fiatalabb koromban, de akkor az annyi volt, utána kifújt a dolog. Régen a kötelezők közül alig olvastam el valamit, mert nem érdekeltek, és abból a kevésből is az egyetlen emlékezetes mű Az arany virágcserép volt. Vajon miért? :)

Mostanra - így harminc felett - már imádok olvasni, ha van rá időm, de ettől még a mai napig is szeretek pl. animét nézni ("normál" filmeket csak ritkán szoktam), mert egészen más élmény, mint az olvasás, és viszont is ugyanez érvényes. Azt azonban nem mondanám, hogy az egyik kevesebb lenne a másiknál.

2016. aug. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, kb 9 éves koromig utáltam. Aztán egyezséget kötöttünk a szüleimmel, akkor lehet tv-t nézni, ha olvasok..én választhattam meg hogy mit, és bár kezdetben kényszerből pörgettem a lapokat, egy idő után megszerettem és elkezdtem falni a könyveket. Mostanra ez egy kicsit lecsillapodott, kevesebbet olvasok mint régebben, de még mindig úgy gondolom, hogy egy igazán jó könyvnél nincs jobb! 19l
2016. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mindig szerettem olvasni, még nem is tudtam, de már akartam. :) Öcséim gyerekként nem kedvelték, kamaszként a kötelezők a maradék kedvet is elvették (volna, ha olvasnak kötelezőket), fiatal felnőttként szoktak vissza az olvasásra, azóta imádják. Mindkettő más zsánerben találta meg a kedvencét.
2016. aug. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sándorjános ***** válasza:
Én is nagyjából 16, de az is lehet, hogy 17 éves koromba kezdtem el. Mondjuk én a kötelezőket azért szeretném teljességgel bepótolni életemben. A Madách Imre - Ember tragédiájábal kezdtem, majd Orwell 1984-je volt az, amitől fogva ténylegesen olvastam. Kosztolányi Esti Kornélja jött, majd a Cseh irodalom a huszadik század 2. felében és Hamvas Béla és Albert Camus. Mostanában inkább az elméleti könyveket olvasom Posztmodern témában, de ugyanúgy vannak szépirodalmi könyvek is, amikkel haladgatok, bár ilyen téren ez a nyár eredménytelen volt.
2016. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mióta olvasni tudok, azóta szerettem olvasni (nagyon szerettem az irodalom órát úgyhogy a kötelezőkkel se volt bajom).

Ez egészen addig tartott, míg el nem kezdtem az egyetemet. Akkor valahogy nem volt türelmem hozzá (kb. 4-5 évig). Aztán most már újra olvasok...nem is keveset :)

2016. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!