Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki és miért klónoztatta Jorus...

Ki és miért klónoztatta Jorus C'baoth Jedi-mestert? - Egy Star Wars kérdés

Figyelt kérdés

Ha minden igaz, akkor immár elolvastam az összes Timothy Zahn Thrawn univerzumához tartozó könyvét. De erre a kérdésemre nem kaptam választ. A wookiepedia azt írja, hogy Palpatine klónoztatta, hogy őrizze a Waylandi titkos raktárát. De a Thrawn trilógiában C'baoth azt mondja, hogy nem ő az Örző, és hogy korábban megölte őt. Akkor most mégis mi van?


Még egy plusz kérdés: a Thrawn univerzumban belengetett az Ismeretlen Régiókból leselkedő veszélyről volt szó valamelyik regényben/képregényben? Vagy ezt Zahn csak tervezte megírni, de közbejött a Disney? Most olvasom az Áramlatokat, ebben esetleg lesz valami erről?(Ha igen, akkor spoilereket nem kérek).

Köszönöm!



#Star Wars #thrawn #Timothy Zahn #Jorus #Joruus #C'baoth
2016. aug. 24. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ismeretlen régiós veszély vagy az az agresszív faj volt, akik a Kirajzást elkötötték, vagy ami szerintem valószínűbb, az a Youzhan Vong, mivel az EU-ban, Yavin után egy évszázad múlva ők verik rommá a galaxist.

C'baoth-ról nem tudok nyilatkozni, nagyon régen olvastam a Thrawn-ciklus könyveit.

2016. aug. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Az a faj a vagaari lesz, de nem ő róluk van szó. A vagaarik szövetséget kötöttek ezzel a bizonyos fajjal, ezért is volt fontos, hogy minél előbb elintézzék őket, ami meg is történt.(A túl élők keresése c. könyvben)

A Válaszutak c. könyvben felvezetett Zahn egy szálat, egy bizonyos Nuso Esva idegen hadúr jelentette fenyegetést. Gondoltam majd ez a faj lesz az, de most utána olvastam és kiderült, hogy valami novellájában Esva is meghalt valamikor 8 évvel az Endor után. Szóval ez is kilőve.

Rákerestem a Youzhan Vong-ra is, mert nekem semmit nem mondott, de még most sem sokat. Ez miben történt valami könyvben vagy képregényben?

2016. aug. 24. 23:19
 3/8 Benyebonya ***** válasza:

Az Invázió című képregénysorozatban történik, találtam hozzá egy hiányos linket:

[link]

Én annyira emlékszem velük kapcsolatban, hogy az erőn keresztül láthatatlanok, valamint nem használnak semmilyen gépet. De őszintén szólva én ezt a Yuuzhan Vongos történetet nagyon gyengének találom, ezért inkább abban reménykedem, hogy az új Thrawn könyvben kapunk majd valami magyarázatot.

2016. aug. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor valószínűleg nem ez a faj lesz, mert az ismeretlenekről tudjuk, hogy eléggé fejlett technológiát használnak.

Az új Thrawn könyv várós, de nem tudom Zahn mennyire foglalkozhat majd a korábbról maradt elvarratlan szálaival, hiszen az ugye már nem kánon. Szerintem egy Thrawn eredettörténetet fogunk kapni, és biztos lesznek ellentmondások a korábbi műveivel, csak így lehet behozni őt a kánonba. Gondolom a Lázadók sorozat 3. évadjának előzménye lesz majd. Reméljük a legjobbakat.


C'baoth-ról valaki, valamit?

2016. aug. 25. 08:51
 5/8 Rion_marcus ***** válasza:

Az a faj tényleg a Yuuzhan Vong, idézem a wikiről: "It is known that, by 27 BBY, at the start of the Outbound Flight Project, Palpatine had somehow gained knowledge of the incoming Yuuzhan Vong fleet, though he planned to withhold it from the Republic until after his New Order could be instituted. At least one of his subordinates, Kinman Doriana, was informed, however. The distant threat of invasion was also part of the reason Palpatine ordered the destruction of Outbound Flight in order to prevent its occupants from falling into the hands of the Yuuzhan Vong (and also to eliminate six Jedi Masters and 12 Jedi Knights)...

... It was also around this time that another small advance force of Yuuzhan Vong engaged the Chiss Expansionary Defense Force, on the edge of the Chiss Ascendancy. Although the Chiss Admiral Ar'alani managed to defeat them, the Yuuzhan Vong fought much better than the Chiss had believed such a small fleet was capable of."


Azt pedig tényleg nem tudjuk, hogy ki klónozta ki Jorus C'baothot, de összességében nem is fontos szerintem, hiszen bárki lehetett, aki jedi dns-sel akart kísérletezni.

2016. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hmm, érdekes. Csak egy kicsit furcsállom, hogy Zahn felvezette a könyveiben ezt a szálat, aztán egy nem ő által írt képregényben teljesedik ki. Most olvasom az Áramlatokat, ebben is említették már a yuuzhan vongokat, de mintha az aktuális Jedink még mindig erősen tartana egy az Ismeretlen Régiókból érkező veszélyforrás miatt. Bár lehet, hogy ez csak egy általános aggodalom az űrnek azon részével, hisz kitudja mi van arra még. Egyébként valamelyik könyv írta is, hogy ez az ismeretlen faj élő és gépi anyagból sikeresen ötvözött űrhajókat használ. Ilyenjeik voltak a yuuzhan vongoknak? Nehéz elhinni, ha meg fegyvernek dárdákat használtak.


C'baoth-ról pedig követelek egy könyvet Zhantól, miután befejezte a Thrawnt. Mondjuk párhuzamosan szólhatna Car'dasról és az ő Sötét Jedijéről.

2016. aug. 27. 15:09
 7/8 Rion_marcus ***** válasza:

A Vongok teljesen biológiai dolgokat használnak technológia helyett, pl. a kézifegyverük egy pengés hátú, méregköpő kígyó. A koncepció mögöttük az volt, hogy jöjjön egy teljesen új ellenség ami nem a birodalom/sithek, hanem tök új. Illetve a Vongok a The New Jedi Order könyvsorozatban jelentek meg tudtommal, ez a kb.:20 regényből álló sorozat tárgyalta a Vongok invázióját.


C'baoth-ról meg nem lesz új könyv, mert a disney nem ad ki semmit ami a régi kánonba tartozik, úgyhogy egyenlőre örülök, hogy Thrawnt átmentheti Zahn az új kánonba.

2016. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jól van, hiszek nektek. Köszi a válaszokat.

Tudom, hogy nem lesz könyv, de kitudja mi lett volna, ha nincs a Disney. Azért Zahn szépen építgette az univerzumát, még ha nem is volt minden könyve olyan nagy szám.

2016. aug. 29. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!