Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha én kiakarok adni egy...

Természetes egészség kérdése:

Ha én kiakarok adni egy könyvet azért nekem fizetni kell? Illetve mi ilyenkor a pontos eljárás?

Figyelt kérdés

Írtam egy romantikus könyvet és szeretném kiadni. De nem tudom milyen kiadóhoz kell menni és mit kell pontosan tenni...

?



2016. aug. 30. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyon hiperszuper a könyv, akkor nemkell fizetned érte. Az a menet, hogy elviszed rengeteg kiadónak, és reménykedsz, hogy az egyik kiadja.

Ha magánkiadásban akarsz kiadatni egy könyvet, azért keményen perkálnod kell (lektor, illusztrátor stb.), és nem kerül könyvkereskedelmi forgalomba sem.

2016. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 PresidentEvil ***** válasza:

.

Magánkiadásnál kiadófüggő, ki mennyiért mit vállal. A legolcsóbb megoldás talán az Underground Kiadó. Ha nem kérsz lektorálást, szerkesztést, illusztrációt, a kiadás és mondjuk 20 példány elkészítése ~70,000 forintból kijön (oldalszámfüggő). Kiteszik a weboldalukra és a könyváruházak (Shopline, Libri stb.) weboldalán is lehet rendelni, bár a boltokban fizikailag nem lesz ott. Ha minden extrát akarsz, grafikus által készített borítót, szerkesztést, lektorálást, akkor az már százezres nagyságrend. A költségeket csökkentheted, ha van hozzáértő ismerősöd, aki elolvassa, javítja, szerkeszti, borítót tervez neked.


Ha azt akarod, hogy ne kelljen fizetned érte, sőt te kapj pénzt, akkor kilincselned kell a kiadóknál és az rengeteg időt, pénzt és energiát felemészt, mert még az sem biztos, hogy egyáltalán elolvassák a kéziratodat és ha igen, az sem jelent semmit. Nagyon jónak vagy nagyon eladhatónak kell lenned, mert ez nem a művészetről meg a tehetségek pártolásáról szól, hanem a profitról.

2016. aug. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat, nagyon aranyosak vagytok! :)
2016. aug. 31. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!