Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hangulatteremtési tippek?...

Hangulatteremtési tippek? Környezetleírásnál mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Modernkorban,nagyvárosban játszódó romantikus dráma lenne.

2016. szept. 5. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A kirakatok üvegén megcsillanó fény, eső után az aszfalt jellegzetes illata (bár nem mindenki szereti a szagát), a teraszok napernyőin koppanó esőcseppek, a sorházak álmos labirintusa, a graffitis fal repedéseiből fel-felbukkanó zöld hajtások, a galambhadsereg szürkületi nászdala, az utcai előadók zenéje vagy táncprodukciója, a villamos jöttét jelző szikrás pattogás, a szélviharban feldőlt kukák zajos gurulása, a környéket átjáró hétvégi diszkózene, a szmog bágyadt, ködös látképe...

Ilyesmikre gondoltál? :D Nem tudom, pozitív vagy negatív leírósokat akarsz-e kieszelni, ezért próbáltam mindkettő kategóriához írni, illetve sok köztük a kétértelmű is, mely a szemlélődő személyiségétől válik kellemessé vagy kellemetlenné. :)

2016. szept. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ilyesmire is :) De amire a leginkább kiváncsi vagyok, hogy hogyan ötvözzem a cselekmény leírását a környezetleírással. Sajnos hajlamos vagyok belefeletkezni a jelenet leírásába, amitől olyan vérszegény lesz az írásom:( Pl. XY kiugrik a kocsiból az épület elött, dühösen felszalad a lépcsőn, miközben az jár a fejében, hogy ellátja Z baját, feltépi az iroda ajtaját és neki esik Z-nek...


Ez egy random jelenet a példa kedvéért. Tehàt leírom a cselekményt, írok a karakter érzéseiről, gondolatairól, néha a külsejéről is (pl. gyűrőtt ingben, vérfoltos nadrágban felrohan), de a helyszínről csak annyi derül ki, hogy épület, lépcső, ajtó, iroda...

2016. szept. 6. 11:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben nem is kell erre figyelned, hisz pörögnek az események.

Pl. Mint mikor te rohansz valahová, fogalmad sincs, mi vesz körül, csak saccra.


Ha viszont csak sétál az illető, akkor írd le, hogy hol, pl. komor házfalak vették körül; sarka kopogott a macskakövön; a járda oldalán futó sövényben pókhálók csillogtak; az út bal oldalát, amin haladt, fák szegélyezték... stb.

2016. szept. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!