Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek bele a SW...

Hogyan kezdjek bele a SW kibővített univerzumába?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék belekezdeni a SW EU-ba, azonban elég sok téma érdekel és nem tudom melyikkel lenne érdemes kezdeni (Thrawn, Revan, Bane, Abeloth, Grand Master Luke, Vader a ROTS és a New Hope között, Palpatine a ROTJ után, és a többi legendás EU karakter)?

2016. okt. 1. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok kötet van, de a legtöbb simán olvasható külön ill. a maga kis sorozatában, szóval semmi problémát nem fog okozni a tágabb sorrend.


Hogy melyikkel kezd? Hát az attól függ, melyik korszak érdekel a legjobban.:)

2016. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom azzal tisztában vagy, hogy amiket felsoroltál az ma már nem az EU, hanem a Legenda kategóriába tartozik. EU a hivatalos könyvek, tehát a Kánonban megjelentek.


Amúgy én anno a Thrawn trilógiával kezdtem, bár ezt már legendának sem mondanám, mert ugye a VII. rész végképp törölte ennek a cselekményét. De amúgy nagyon jó könyvek, meg úgy általában Timothy Zahn SW könyvei elég jól sikerültek. De a Darth Bane trilógia is nagy kedvencem volt. Revanról meg van egy darab könyv összesen, ami szintén elég jól, de gondolom a teljes megismeréséhez kell játszani a kotorral is. Hogy melyikkel kezdj bele, fogalmam sincs, pl. haladj időrendben.

Tessék időrendi sorrendben a magyarul megjelent könyvek: [link]

2016. okt. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

4 Star Wars könyvet olvastam eddig, a Darth Bane trilógiát, és a Revant. A Revan könyv kevésbé jó, mint a Darth Bane trilógia, amik talán minden idők legjobb SW könyvei, de nem rossz az sem, csak mielőtt azt megvennéd, mindenképpen ajánlott, hogy végigjátszd a KOTORT, nagyon-nagyon jó játék, és jelentősen megnöveli az olvasás élményét. A Darth Bane trilógiáról meg már elmondtam a véleményem, minden idők legjobb SW könyvei közé tartoznak, legalábbis mindenhol ezt írják, nagyon-nagyon jól le vannak írva a harcok, és sok nem ismert Sith képességet is megtudunk, én miután elolvastam, rájöttem, hogy Sidious meg Vader egy légypiszkot sem érnek Baneék ellen :D Pedig Revan még szerintem nála is erősebb..

De elkanyarodtam a témától, szóval szerintem az Old Republic korszakkal kezdj, vagy Darth Bane trilógiával..

2017. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Először azt döntsd el, melyiket akarod megismerni: a Legends EU-t (amik ma már hivatalosan nem részei az univerzumnak, így a helyén kell őket kezelni), vagy a Kánon EU-t?
2017. jan. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Inkább a Legends részt, a kánonból talán egyedül a Vader képregény hoz lázba
2017. jan. 20. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!