Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nőknek szóló könyveket tudtok?

Nőknek szóló könyveket tudtok?

Figyelt kérdés
Olyan könyvre gondolok, aminek a főszereplője egy nő, és akár magánéleti vagy bármely más megpróbáltatáson megy keresztül. Lehet életrajzi is.

2016. okt. 3. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ilyesmire gondolsz, de eszembe jutott pár ilyesmi:


Khaled Hosseini: Egyezer tündöklő nap (iszlám szokásrend)


Atiq Rahimi: Türelemkő (mondjuk, hogy ez is iszlám szokásrend...)


Denis diderot: Az apáca (hagyomány, kötöttségek, 18. század)


Daniel Keyes: Az ötödik Sally (mentális betegség)


Németh László: Gyász

Németh László: Égető Eszter (Mindkét Németh L. inkább csak egy-egy asszony életét mutatja be. A Gyászban van inkább konkrét "megpróbáltatás", az Égető Eszter végigveszi Eszter életét, amiben sok tűrni-való van.)


Németh László: Iszony (A főszereplő személyisége maga a megpróbáltatás, és a házassága szintén az.)

/Németh László regényeit én nagyon szeretem, de lehet, hogy neked esetleg unalmas lesz; inkább lélektani, mint pörgős. 20. század első felében játszódnak./


Anne Karin Elstad: Mert a napok gonoszok (Ebben csak az egyik főszereplő nő, de van megpróbáltatás benne jócskán. Norvégia 20. század '70-es évek, falusi maradiság, idegenek el és be nem fogadása. (Nem migráns téma.))


Arthur Golden: Egy gésa emlékiratai

"Életrajzi":

Mittelholcz Dóra: Tündérmese kis szépséghibával (betegség)

Helga Weiss: Helga naplója (holokauszt)

Temple Grandin: Életem az autizmussal (autizmus)

Buzai Borbála: A sárkányos lány (kábítószer)

Győri Klára: Kiszáradt az én örömem víg fája (19. sz végi - 20. sz. eleji női cselédsors)

Natascha Kampusch: 3096 nap (gyermekrablás - fogvatartás)

2016. okt. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Daniel Steel : Keserédes.

Nicolas Barreau: A Nő mosolya.

2016. okt. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. okt. 7. 16:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Elizabeth Gilbert: Ízek, imák, szerelmek.

És filmben nagyon szerettem a Napsütötte Toszkánát, de könyvben nem tudom milyen.

2016. okt. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!