Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az alábbi kódolt üzenetet...

Az alábbi kódolt üzenetet olvastam egy könyvben, mi lehet?

Figyelt kérdés

Ezt kellene megfejtenem az egyik lapozgatós (kaland játék kockázat) könyvben, de nem jövök rá. Elméletileg egy számot fogok kapni, ha megfejtem, tehát az is lehet, hogy leír egy matematikai műveletet.


"Hus őígém rídhéshec űfquíé

Z gpr kbmdhofé

Gbqóltyby et őswdo áőso radn

Gjbtesh z őbmdem letyjspífs"


nem egyszerű



2016. okt. 9. 22:06
 1/5 Márciuska ***** válasza:
100%
Hűha! Egyelőre nincs ötletem, de valószínűleg valamilyen betűeltolásos kód lesz. Vagy minden betűt ugyanannyi betűvel arrébb kell tolni az ábécében, előre vagy hátra, vagy esetleg egy meghatározott rend szerint. Nem kaptál korábban valami kódszámot? Ha pl. lenne egy háromjegyű kódod, mondjuk 659, akkor azzal úgy lehet kódolni, hogy az első betűt hattal, a másodikat öttel, a harmadikat kilenccel tolod arrébb, a negyediket megint hattal, az ötödiket megint öttel, és így tovább. Pár tologatást kipróbáltam, de nem jött ki semmi. Mondjuk az a két magányosan álló Z betű gyanús, hogy esetleg A lesz.
2016. okt. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt lehet tudni, hogy hány jegyű számot kellene kapni?
2016. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szavak betűit előre-hátra váltogatva kell eggyel eltolni a teljes magyar abc-ben:

"Itt pihen Siegfridd vértje

A hős láncinge

Háromszáz és ötven apró szem

Dícséri a páncél készítőjét"


Általában előre-hátra sorrendben ment, de néhol hátra-előre kellett, nem tudom miért.

2016. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon KÖszönöm!!!
2016. okt. 11. 04:00
 5/5 Márciuska ***** válasza:
Ó, anyám, ez milyen egyszerű volt... Hogy erre miért nem jöttem rá? :)
2016. okt. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!