Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a Szent...

Mi a véleményetek a Szent Johanna gimiről?

Figyelt kérdés

2016. nov. 7. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Remek kiindulópont, hogy bevezessen az olvasás világába, de nem több, sajnos. Középszerű tinirománc-regény. Engem is az SzJG rántott be az olvasásba, és sokáig "örök kedvencem" volt, de azóta sok jó könyvet elolvastam már... És amikor visszatértem, hogy most elolvasom mégegyszer az SzJG-t, egy oldal után becsuktam, és visszaraktam a polcra, mondván, maradjon szép emlék, nem szeretném elrontani.
2016. nov. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Nos...én Orwell: 1984-el indítottam olvasó karrieremet...aztán lehet, hogy a magas léc miatt, de mikor belenéztem a Szent Johannába elkapott a hányinger. Valószínűleg közrejátszhat az ízlés is.
2016. nov. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Nekem nem tetszett, kissé unalmas volt. Története szinte semmi, ami volt is az meg kiszámítható. A lúzer lány beleszeret a menő fiúba és... csak sok volt benne a szenvedés. Reni karaktere egyáltalán nem tetszett, mindig sírt valamiért, levág egy komplett hisztit egy aprócska pattanás miatt, és képes lenne levágni a haját, mert szarul áll. A többi szereplő sem volt kidolgozva, szinte semmit se tudtunk meg róluk. Meg például egyáltalán nem értettem, hogy Cortez mitől volt olyan nagy szám? Csak mert Amerikából jött, kólát iszik és "hú de jól néz ki a deszkás cipőben"? Ricsit megértem, ő az a tipikus balhés rosszfiú, Zsolti meg nagyon nagy arc a beszòlásaival, de Cortez?
2016. nov. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Régen szerettem (nagyon) aztán persze később átértékeltem a dolgokat.

Azt hiszem, általános iskolásként jelenti az igazi élményt, amikor a gimi még csak egy távoli fantázia, és az ember elhiszi, hogy az egész csak helyes fiúkról való álmodozásból áll, na és persze minden konfliktus előbb utóbb megoldódik.

Amikor meg tényleg odakerülsz a gimibe, rájössz hogyan működnek a dolgok. És hogyan működsz te, és más emberek. És akkor már tudod, hogy se a főszereplő, se a többi karakter nem emlékeztet valóságos személyekre.

De álomnak szép volt. Szerintem minden kiskamasz megérdemel egy ilyen álmot :) és ezért hálásak is vagyunk Laurának.

2016. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es igazad van! én 6.-as vagyok ,és jó. de amiket így idősebbektől hallottam, később talán én is unni fogom. :D
2016. nov. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egy nagyon szerethető, kedves sorozat. Nem mondom hogy nincsenek benne klisék, de nincs tökéletes könyv. Igazából mikor olvastam nagyon szerettem teljesen odaáig meg vissza voltam tőle de igazából ahogy előttem néhányan is írták, néha elég kikövetkeztethető a cselekmény,és nekem eléggé úgy jött le nekem mintha egy amerikai tinifilmről mintázták volna. Ennek ellenére szerintem érdemes elolvasni már csak a poénok miatt is akár de azért voltak egyes részek mikor nekem is összeszorult a szívem... meg hát azért talán egy kicsit el volt túlozva minden... De azért szerintem nyugodtam kiolvashatod, nem fogsz vele sokat veszíteni az biztos ;) összességében egy szerethető kis sorozat ha a 12-14 körüli korosztályban vagy nyugodtan kezdd el, legfeljebb ha nem tetszik abba hagyod (amúgy az első két rész nekem sem tetszett annyira de a harmadik már izgibb volt) de ha már Leiner Lauránál járunk akkor szerintem a legjobb alkotása eddig a Bábel lett

úgyhogy olvasd el szerintem:) bocsi h hosszú voltam

2016. nov. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Nem rossz. Egy kiszámítható, szenvedés mániás tinilányról szól. Ha csak az elsőt említjük. A csaj rosszul illeszkedik be először, lesz egy emos barátnője és belezúg a suli legmenőbb fiújába, aki körül forog az élete.
2016. nov. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem iszonyatosan tetszett nagyon magával rántott a történet. Imádtam higy ilyen viccesek a karakterek. Egyébként jövőre leszek gimis, lehet hogy ez is benne volt hogy rnnyire megszerettem mert egy kicsit beleképzeltem magam. Szóval nekem tetszett, kár hogy vége, olyan mintha pillanatok alatt elolvastam volna, pedig volt kb. egy hónap
2016. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!