Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Fred és George miért nem...

Fred és George miért nem kérdezte meg Rontól, hogy miért mászkál egy Peter Petigrew nevű fazonnal?

Figyelt kérdés
A tekergők térképén biztos, hogy látniuk kellett, hiszen makesz mindig vele volt.

2016. nov. 12. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Most komolyan miért kell ilyenekbe bele kötni. A könyvsorozat tele van ilyen logikai bukfencekkel, amikre az író nem számolt. Ennyi. Ezért.
2016. nov. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert Roxfort hatalmas, így nem látni be az egészet, ill. nem nézik végig az összes nevet. Az ikrek csak az éjszakai kiruccanásaikkor használták a térképet, akkor is a folyosók felderítéséhez, hogy ne fussanak bele senkibe, a hálókba nem lett volna értelme benézniük.
2016. nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A 3. válaszolónak köszönöm. Ilyesmi válaszokra számítottam.


Az első, második válaszolók jól bemutatták az értelmi szintjüket.

Nyilván nem vagyok hülye, és tudom, hogy azért mert Rowling nem számolt ezzel. Magyarul baki. És nem belekötöttem, csak arra voltam kiváncsi, hogy ti mivel magyarázzátok...

2016. nov. 12. 21:05
 4/6 anonim válasza:
70%
Igen, ez valószínűleg egy baki, de jól észrevetted! 😉
2016. nov. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Frednek és Georgenak nem feltétlenül kellett látniuk Peter Pettigrewt a Tekergők Térképén. Ha Pettigrew használt saját magán valamilyen „mágikus letapogatás” ellen védő mágiát, még mielőtt Sirius Blackat tőrbe csalta, akkor évekre láthatatlan maradhatott a kíváncsi szemek elől.


Elvégre Peter Pettigrewnek tudnia kellett a Tekergők Térképéről. Mivel tudta, hogy visszatér(het) a Roxfortba, ezért a biztonság kedvéért még mágikusan lenyomozhatatlanná tette magát.


(Például a Harry Potter és a Főnix Rendje című könyvben lehetett arról olvasni, hogy az ikrek kifejlesztettek egy lehallgató készüléket, amivel a titkos megbeszéléseket hallgatták ki a Főnix rendjének a főhadiszállásán. Később a szobát, ahol titkos megbeszéléseket tartották végül lehallgatásbiztossá tették a gyerekek eszköze elől. Peter Pettigrew, ha tudott a Tekergők Térképéről és tudta, hogy nem semmisült meg és, ha tudta, hogy valószínűleg visszakerült a Roxfortba, akkor miért ne tett volna az ellen, hogy lehetőleg még mágikusan is ne vegyék észre?


Egyébként a Harry Potter és a Tűz Serleges című könyvben is szó folyt a mágikus lehallgatásról Rita Vitrol okán.)


Szerintem végül az történt, hogy Peter Pettigrew által használt – általam feltételezett – „letapogatásellenes” bűbáj „szavatossági ideje” lejárt. Elvégre semmi sem örök, még a mágia sem.


A Harry Potter és a Halál Ereklyéi című könyvben esett szó Ignotus Peverell által készített láthatatlanná tévő köpenyről. (Ami apáról a legidősebb fiúra száll és Harry Potter is megörökölte.) Szó volt arról valamelyik könyvben, hogy a láthatatlanná tévő köpenyek idővel egyre átlátszóbbakká válnak, majd elvesztik varázserejüket. Azonban Ignotus Peverell köpenye akkora hozzáértéssel készült el a varázsló tudásából és tehetségéből fakadóan, hogy évszázadokig/(esetleg évezredekig) elállt rajta a mágia, ami még Harry Potter idejében is jól szuggerált. Minél tehetségesebb és hozzáértőbb egy varázsló/boszorkány, annál minőségibb és tartósabb bűbájra képes.


Szerintem Peter Pettigrew „letapogatásellenes” bűbája pont Harry Potter roxforti harmadik évében gyengült meg és szűnt meg. Mivel nem volt pálcája és valószínűleg nem tudta leellenőrizni, hogy működik-e még a „letapogatásellenes” varázslata, így „nyílt préda” lett a Tekergők Térképe számára.


Lehet, hogy a Peter Pettigrew által használt varászlat a Szükség Szobáját védő „letapogatásellenes” bűbájhoz hasonló, egyszerűbb varászlat. Elvégre a Szükség szobája sem látható a Tekergők Térképén. :-)

2016. nov. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, a háziállatokat nem cipelik folyton magukkal, se a tanórákra, se a nagyterembe, se a meccsekre/edzésekre. Így annyi tűnhetett fel nekik, hogy van egy fiú, aki sokat lóg Ronnal a klubhelységben, meg egy szobában lakik vele, tehát biztos osztálytársa. Ha Hermionéhez került volna a térkép, biztos nyomozni kezdett volna a rejtélyes griffendéles után, aki össze-vissza kóborol a tanórák helyett, és a fiú osztálytársainak a hálójában járkál :D
2020. dec. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!