Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írók és bloggerek! Nektek is...

Írók és bloggerek! Nektek is vannak olyan keresztnevek, amik különösen tetszenek, és szinte mindig azt adod a különböző műveidben szereplő karaktereknek/karaktertípusoknak?

Figyelt kérdés
Számomra három név létezik, amiktől nem tudok elszakadni: Joachim, Ráhel, Rafael (mellesleg oda-vissza vagyok a bibliai nevekért). Ti is vagytok így? Ha igen, milyen nevekkel, miért fontos számotokra és milyen karaktereknek adjátok őket?

2016. nov. 20. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincsenek.
2016. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem nekem szólt a kérdés, de azért talán érdekel!

Tegyük fel, van egy író, aki több könyvet írt, tetszenek, és szívesen olvasom. Ha nem sorozatról van szó, nagyon zavarna, ha azonos nevű szereplők lennének az egymástól független történetekben! Szerintem nem jó ötlet!

Egy olvasó

2016. nov. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdekes, Németh László hasonló problémáról írt egyszer egy esszéjében, hogy neki nehéz tudatosan kerülni a hasonló nevű karaktereket (mert a szereplő "választ nevet", nem az író adja neki).

Nálam ilyen nincs, én még történet közben is képes vagyok változtatni a karakter nevét. :)

2016. nov. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!