Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » érdemes el olvasni a harry...

érdemes el olvasni a harry potter és az elátkozott gyermek című könyvet?

Figyelt kérdés
érdekel a könyv,csak kicsit el rettentett a könyv borítóján lévő szöveg (a színházi szövegkönyv különleges kiadása) és nem tudom hogy így mit várjak tőle.

2016. nov. 28. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem. Az eredetihez nem hű, ostoba, olcsó pénztermelő fanfiction.


(Helyesen elolvasni és elrettent, ilyenekre figyelj, mert súlyos helyesírási hibák.)

2016. nov. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Igen. Minden képpen olvasd el. Én már kiolvastam. Nem értem hogy az előző válaszoló miért írta azt, hogy nem hű az előző könybekhez. Én ajánlom ezt a könyvet. A szövegkönyv forma miadt ne aggódj. Nem is olyan rossz. Meg lehet szokni:)
2016. nov. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen,a szövegkönyv forma egy kicsit különös,de egyébként nem rossz.
2016. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olvasható volt, de közel sem akkora élmény, mint az eddig kiadott könyvek (vagy éppen filmek).

A szereplők számomra nagyon nem voltak már "önmaguk" és így, hogy felnőttek, egy kicsit mintha megtört volna az a jó kis varázslatos érzés, hogy a fiatal olvasó azonosulni tudott a karakterekkel. Vénségükre befásultak sajnos, vagy annyira megváltoztak, hogy teljesen megtört az egyéniségük lényege, gondolok itt Draco Malfoy-ra például. Szerintem ő fiatalon jóval érdekesebb volt a makacsságával, meg hogy a lelke mélyén persze jó arc volt, de sosem fedte fel ezt igazán (igen ő a kedvencem :D) ebben a regényben meg ez eltűnt belőle, egyszerűen csak unalmas lett. Mindenki mással együtt.

A gyerekek cukik. Úgy kb. Scorpius cuki...

Ha érdekel, olvasd el. A legkisebb baj az lesz vele, hogy színházi szövegkönyvként van megírva.

2016. dec. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ.a szöveg könyv kiadás nem igazán zavar,sokat olvastam olyanokat,mert a testvérem színész,csak nem tudtam hogy mit várjak tőle :D
2016. dec. 9. 07:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyot csalódtam. Mondom ezt Harry Potter rajongóként. Nem is értem, miért kell egy szép, kerek történetet így megpiszkálni. Pénzhajhászás már az egész.


SPOILER

Legalább írtak volna egy okos forgatókönyvet, de ách... tele van logikai hibákkal, ostobaságokkal. Az Azkabani fogolyban már kiderült, hogy ha valaki visszautazik az időben, akkor sem tud változtatni semmin, csupán egy másik szemszögből hozzájárulni ahhoz, hogy olyan legyen a jelen, amilyen. Ezt a film éreztette is a kis időparadoxonokkal: Harry megdobja a saját tarkóját, Hermione vonít Lupinnak stb. És ott akkor nem változtattak lényegében semmin, minden úgy alakult, ahogy addig, csak ők ezt nem tudták: azt hitték csikócsőrt kivégezték stb.

De az Elátkozott gyermekben meg sikerül változtatni, ami teljesen olyan, mint a Pillangóhatás című filmben. A szereplő egy másik jelenbe ugrik vissza.

Csakhogy az Azkabani fogolyból azt is megtudtuk, hogy aki visszautazott az időben, annak le kell élnie azt az időt, amíg visszajut oda ahonnan elindult. Ebben a történetben pedig Rowling ezt a szabályt is felrúgja. Elintézi annyival, hogy "időnyerő-prototípus, ami csak 5 percig működik" röhej mi mindent ki tud találni, ez is egy újabb hasamracsapok megoldás, ahelyett, hogy kiküszöbölné a sok időparadoxon-problémát, amit a sztori felvet.

2016. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!