Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az Alkonyat-könyvekben miért...

Az Alkonyat-könyvekben miért szerepelnek öreg vámpírok?

Figyelt kérdés

Akik már nem olyan fittek, mint a többiek.

Több helyen csak említve, pl. Carlisle megfertőzésekor, őt egy legyengült, kiéhezett öreg vámpír harapja meg, akit majdnem utolért üldözés közben.

De a Volturi 3 vezetője is láthatóan meg van öregedve.


Az nem lehet, hogy mégiscsak öregszenek, mert végig arról van szó, hogy örök életűek.

Az se valószínű, hogy öregkorukban váltak vámpírrá, mert a vámpírok ugye jó egészségnek örvendenek, azaz öregen is szuper kondiban vannak, még ha öregnek néznek is ki.


Szóval, a történet nagyon jól meglett volna öreg vámpírok nélkül, tehát minek kellettek a regénybe? Az írónő ekkora hibákat vétett volna?


2016. dec. 25. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Röviden? Igen, ekkora hibákat vétett.


A könyvek címe egyébként szimplán Forks lett volna, miközben az életben nem volt Forks-ban! Simán kitalálhatott volna egy fiktív települést a valódiak közé pl. Stephen King ezt csinája gyakran, de nem ő kiguglizta, hogy ott sok az eső, akkor ott fog játszódni a cselekmény, persze a városka a valóságban cseppet sem hasonlít arra, ahogy a könyvben leírja. Meg van tán valami olyan is, hogy Cullenék nyaralószigete Brazília NYUGATI partjánál van. Most Csóró Brazíliát minden oldalról víz veszi körül, csak pont nyugat felől nem.

Valójában Meyer nem csak gyenge író, hanem a felkészültsége és műveltsége is hagy maga után kivetnivalókat, hogy finom legyek. Ezek után ne csodálkozz a vén vérszívókon.

2016. dec. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Szerintem elég jól vannak megírva a könyvek, nagyon kevés a következetlenség bennük, mint mondjuk a sztárolt Harry Potterben, ezért furcsa nekem ez a öregvámpíros dolog.

Az egy dolog, hogy talán nem jó ötlet volt egy valós kisvárosba tenni a cselekményt, de aki nem járt még ott, annak ettől nem hiteltelen lesz a cselekmény, hanem éppen hogy hiteles. A sokmillió olvasó közül csak pártízezren jártak ott.

Az ottani népet se zavarja a dolog, hatalmas bevételt szednek még most is a turistáktól.

2016. dec. 25. 18:32
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hiba. Azért néznék ki öregnek, mert abban a korban alakultak át.

Ahogy Edward is azért 17 évesnek néz ki, mert 17 évesen alakult át.

Ha 80 évesen alakult át volna, akkor 80 évesnek kinéző vámpír lenne. Ettől függetlenül jó kondiban vannak, nem tudom, hogy honnan veszed azt, hogy nem.

2016. dec. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ahogy fent is írtam, Curlisle megharapásánál szó van róla, hogy az öreg vámpír nem volt valami csúcsformában (persze, emberhez képest még így is rendkívül gyors és erős volt).

Aki Alice-t megharapta, az is egy kedves öreg volt, és utalás van rá a szövegben, hogy könnyen végzett vele a fiatal.

Az öreg Volturiknak testőrségre van szükségük.

2016. dec. 26. 05:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A testőrség inkább a hatalmuk szimbóluma, nem?

Azért képesek uralkodni a vámpírok felett, mert rengeteg hívet tartanak maguk körül...katonákat, hadsereget...vagy aminek nevezni akarjuk.

Ha csak hárman ülnének ott, akkor mégis miért akarna hallgatni rájuk bárki is? Nem tudnának félelmet kelteni senkiben sem.

A vámpírok eleve családokban, falkában vannak...a Volturi lényege, hogy ehhez képest is rengetegen vannak, így hatalmas a befolyásuk.

2016. dec. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

*Az persze lehet, hogy rosszul van megírva a történet.

De az alapötlet szerintem ilyen szempontból nem hibás.

2016. dec. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, hogy hatalmi szimbólum, de ahhoz ennyi erővel más beosztottak: miniszterek, tisztek, katonák, egyebek is lehettek volna (ill. vannak is) a környezetükben, nem pont testőrök, akik alapvetően a fizikai test őrzői.

Mindenesetre, akár írói hiba, akár csak meggondolatlan, meg nem magyarázott direkt momentum, én biztosan lebeszéltem volna róla az írónőt a kiadói lektor helyében.


Köszönöm a válaszokat.

2016. dec. 26. 17:10
 8/16 anonim ***** válasza:

Az nem biztos, hogy elég. A vámpírok kapnak különleges képességeket is, ha átalakulnak. A Volturi ezért is akarja maga mellé állítani az erőseket.

Ha egy olyan képességű akar velük végezni, aki pl. olvas a gondolataikban, oda azért kell segítség. Tehát hiába hatalmasak, van mitől félniük.

2016. dec. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, mondjuk, hogy ők akkor kipipálva. :)

De a többi öreg vámpírra még akkor sem találtam meggyőző magyarázatot.

2016. dec. 28. 16:41
 10/16 anonim ***** válasza:
Legyengülnek ha nem táplálkoznak például. Nem halnak éhen, de gyengébbek lesznek. Például.
2017. jan. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!