Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyennek találtátok a Harry...

Milyennek találtátok a Harry Potter 8. részét? Aki nem olvasta, a kerdest se olvassa, mert részletezem a cselekményt!

Figyelt kérdés

Nekem annyira nem jött be.:(

Az elozo 7 sokkal jobb volt. És ha Voldemortnak lánya volt Bellatrix Lestrange-tól, hogyhogy harcolt a nő, mikor a gyereke a Roxforti csata előtt szuletett? Nem is emlitik h hasa lett volna. Nekem fura volt. Nektek?



2016. dec. 29. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem kifejezetten karakterhű. Legjobban engem is ez "Voldemort lánya"-dolog akasztott ki (Voldemort egész lényéből sugárzik, hogy teljesen aszexuális, szóval ezt nagyon erőltetettnek éreztem), de a többi szereplő sem olyan, mint Rowling műveiben. Nekem kicsit túl sok volt az ehhez hasonló szappanopera-jellegű fordulat meg az olyan elem, amit már túl sokszor láttunk vagy olvastunk máshol (pl. az időutazós főszál, ami megint teljesen másként működik, mint az időnyerő az Azkabani fogolyban). Sajnos mindezt előre lehetett sejteni már akkor, amikor megjelent a hírportálokon, hogy Rowling alig-alig vett részt a megírásában. Ettől függetlenül van, akinek bejön, mert a drámaformátum pörgősebb, mint egy regény, és a szerző ezt jól ki is használja. Ezen kívül sok pozitívumot nem tudnék róla mondani.


Szerintem a Harry Potter 8. részének semmiképp se nevezzük, hiszen más a szerzője, a műfaja, de még a műneme is (dráma), ráadásul a főszereplője sem Harry. A HP8 elnevezés egyértelműen azt sugallja, mintha itt is Harry Potter lenne a központban. Ez nyilván félrevezető, és úgy gondolom, ha majd leül a könyv körüli felhajtás, és már nem az lesz a cél, hogy még a címmel is minél több pénzt sajtoljanak ki az olvasóközönségből, akkor már senki se fogja HP8-ként emlegetni.

2016. dec. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se jött be, egy közepes fanfiction szintjén mozog.


Ron ennél normálisabb, nem jött volna mindig azzal, hogy ő viccboltos, így csak poénkodik.

Harry csak a horcrux miatt volt párszaszájú, így ez a képessége teljesen elveszett, Voldi mellett sem volt meg neki a csata idején.

Egyáltalán miért fájt a sebhelye?

Százfüléfőzetet Scorpius alig egy nap alatt akar összedobni...

Egyáltalán mi volt ez a nagy ellenszenv a két fiú és az apjaik között?

Honnan jött ez a Voldinak fia van pletyka?

Tényleg nincs semmi DNS-tesztszerű a varázsvilágban? De eleve miért pont egy apjára nagyon hasonlító gyerekről terjed ez, akinek a szülei, nagyszülei épp kegyvesztettek voltak a végére?

Tök könnyű betörni a mágiaügyi minisztériumba, Hermione észre sem veszi, hogy megpiszkálták a dolgait.

Ha már Cedricet akarták megmenteni, nem az lett volna a legegyszerűbb, ha azt akadályozzák meg, hogy zsupszkulcs legyen a serlegből?

Az időnyerőknél eddig egy fordítás egy órát jelentett, ebből volt is poén az egyik fanrajzfilmben.

Kitől és mikorról származik a jóslat?

Voldinak, aki halhatatlan volt, s csak maga akart mindent, mi szüksége volt egy gyerekre? Miért pont a legfontosabb csata előtt hozta össze? Miért nem tudott róla a család? Valójában maga ölte volna meg, hiszen veszélyt jelentett volna a hatalmára.

2016. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz képest, hogy képesek az idő utazásra, valójában mindig idő szűkében vannak, s rohangálnak, kapkodnak.


Cedric meg miért lett halálfaló? Egyáltalán nem jó indok erre, hogy a lebegtetés miatt, hisz egyáltalán nem olyan karakter.

2016. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszett, de én rengeteg fanficet olvasok, jót és rosszabbat egyaránt. Ez is csak egy fanfic, hiába van rajta Rowling neve.

Azt egyszerűen nem tudom megérteni, hogy gondolta bárki is, hogy jó ötlet Voldemortnak gyereket alkotni? Nem, ez nevetséges, ő nem akarna gyereket, nem akarna utódot, ő egyedül akar hatalmas, és még csak arra sincsen szüksége, hogy "trónörököst" nemzzen, hiszem nem állt szándékában meghalni. Azt már meg sem említem (de, mégis), hogy bár Bellatrix önként és dalolva aláfeküdni, nem hinném hogy Voldemortot olyan alantas dolgok érdekelnék, mint a szex.

Ami nagyon nem tetszett az az, hogy a karakterek teljesen mások, más jellemük van. Ront egy vicceskedő balekké alázták, akinek semmi szerepe sincsen, csak néha mond egy-egy poént. Ginny a kánonban egy tökös, belevaló lány volt, itt csak egy bólogató feleség. Harry szörnyű apa, azok után, amin a nagynénjénél ment keresztül, meg eleve, a saját jelleme miatt, biztosan nem lenne ilyen szülő. Cedric szintén kiakasztó: egy megalázás után beáll halálfalónak? Kizárt. Már ha abba belegondolunk, hogy adott egy népszerű, kedves srác, akinek sok barátja van és a lányok imádják - nos, ha egy ilyen srácot kerül ilyen helyzetbe, valószínűleg csak nevet magán, mivel senki nem fogja bántani ezért. Főleg nem áll be gonosztevőnek. Ha Albusszal vagy Scorpiusszal tették volna ugyanezt, az természetesen teljesen más.

Még ezeregy példát fel tudnék sorolni, ami miatt számomra nem méltó folytatása a HP-nek. De tulajdonképpen minden hibájával együtt azt mondom, nem volt rossz. Nem fogom végtelenszer újraolvasni, mint ahoyg tettem az első 7 könyvvel, de nem bántam meg hogy megvettem.

2016. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elòttem szólókkal.

De szerintem az egyik legkiakasztóbb dolog, hogy Albus és Scorpius végignézik, ahogy Lily és James Potter a baba Harryvel kisétálnak a takaros kis házukból. Hát nem a fidelius bűbáj hatása alatt volt a ház?? Voldemort kerste őket, őket, ők meg családikag kiruccanak?? Könyörgöm...


Az egy dolog, hogy nem tudnak valami jó történetet írni, de legalább marastak volna hűek a Rowling által írt dolgokhoz.

2016. dec. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekem se tetszik annyira.Ez is egy olyan téma,amit 5 év után felemlegettek.Az meg engem már kicsit zavar,hogy nem Harry a főszereplő,helyette a fia.Ezzel kicsit elkésett J.K Rowling.De maga a történet olvasható.
2017. jan. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolom ide, amit korábban leírtam:

Spoiler


Tényleg olyan, mint egy fanfict, valaki olyan tollából, aki vagy nem olvasta a könyveket, vagy pont nem érdeklik az abban leírtak.


1, Ha maradt is időnyerő, az nem így működik. Az előttem véleményét kifejtő érvein felül még azt is megemlíteném: nem lehet vele ide oda ugrálni. Visszamész, és ennyi, ott maradsz.Ezért volt fontos a 3. könyvben hogy Harryék pontosan akkor érkezzenek vissza a kórterembe, mikor másik alakjuk eltűnik.


2,Képtelen ötlet, hogy Voldemort utódot akart. Minek? Hite szerint halhatatlan, hűséges csatlósa volt elég stb. E mellet soha nem volt képes bízni senkiben. Teljesen a jelleme ellen való volt az egész.


3, Ha már muszáj volt egy gyerek, és muszáj volt, hogy Bellatrixé legyen, miért kellett pont a csata előttre tenni a születését? A könyvekben egyértelmű, hogy nem volt terhes, azt csak meg említette volna az írónő teszem azt, hogy Bellatrix hatalmas hassal kínozta Hermionét.Aztán persze szülés után, ment is a csatába.


4, Harry kifakadása Dumbledorra teljesen érthetetlen, ezt a dolgot tisztázták a hetedik könyvben, nem maradt lezáratlan ez a szál.


5, Harry személyisége nem hogy nem fejődött 19 év alatt, de még vissza is esett. Vagy csak totál pálforduláson ment át. Megfenyegeti Minervát? Visszaél a hatalmával? Pont azért kér bocsánatot Dumbledore Harrytől, amiért nem beszélt neki a halál ereklyéiről, mert tévesen azt feltételezte, megrészegíti a hatalom ígérete. Utóbb belátta, hogy Harryben egy szemernyi ilyenfajta gőg sincs.


6, Piton kissé túl érzelgős. Ő az esendő hős a z eredeti történetben. Lilyért hajlandó segíteni Harrynek, de nem kedveli őt, sőt. Gyerekesen, makacsul ragaszkodik ahhoz az állításához, hogy Harry pont olyan mint James régen.Élő bizonyítéka annak, hogy a nő akit szeretett, mást választott. Erre fel itt üzenget Albusznak, hogy milyen büszke rá, hogy a nevét viseli? VTF? Még ha az is lenne, a büdös életben nem ismerné be. Azt, hogy az alternatív jövőben pont ugyan úgy halottnak kéne lennie, attól hogy Nagini életben marad, hagyjuk is.


És ezernyi ilyen kis baromság van, mint például, hogy a végén komolyan felmerül a csapatban, hogy százfűlé főzetet készítenek, és úgy álcázzák Harryt. Tényleg? Komolyan? Nem rémlik senkinek, hogy hosszú hónapokba telik elkészíteni? Pedig eleget küszködtek vele tűkön ülve a második könyvben.


Szóval ezek engem nagyon zavartak. Annak örültem hogy Albus Marekáros lett, és Draco fia jól megírt karakter. Színdarabban állítólag remek. Nekem ez valahogy nem hiteles, nem érzem, hogy tényleg ez történt a szereplőkkel.


Úgy gondolom, színdarabként ezek a dolgok elmennek, de ha már Rowling a nevét adja ehhez, nem a szövegkönyvet kellet volna kiadni, hanem normálisan, átdolgozva megírni könyvben. Az időugrálást úgy ahogy van, én kihagynám, vagy találnék rá más módot, amit előtte megalapoznék. És úgy írnám meg, hogy kiderüljön, a csaj csak azt hiszi, hogy Voldemort lánya. bár őszintén szólva lehet hogy hagynám az egész Voldemort vonalat, és kreálnék egy másik fenyegetést.Az, hogy tízen x évente megpróbál feltámadni, kissé fárasztó most már. Olyan sok van ebben az univerzumban, nem muszáj folyton egy ellenség körül keringeni.

2017. jan. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 schwagy ***** válasza:
100%
Nurmengard Trilógia sokkal méltóbb folytatása, 7. kötetnek..
2017. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagy csalodas volt, egyedul az az otlet tetszett benne hogy voldemortnak van egy gyereke bellatrixtol, de aztan amikor kiderult hogy daphne az... szerintem egyaltalan nem melto a “Sotet Nagyur lanya” karakterhez. Szerintem akkor volt vele terhes bellatrix amikor nem annyira szerepelt a konyvekben, talan a 6. Resz alatt, es a 7.re mar megszulte. Legalabbis korban szerintem igy is jon ki
2017. okt. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem volt olyan rossz, de ha még egyszer el kéne olvasnom, nem tenném meg. Már előttem kifejtették, hogy mik azok, amik lerontották a könyvet, így ezeket nem írnám le újra. Engem is ez a Voldemort-lánya dolog akasztott ki teljesen. Bellatrix nyilván szívesen éjszakázna vele, de Voldemort?? Meg szerintem egy ilyen ember, mint ő, kizárt, hogy utódot akarjon. Meggyőződésem, hogy potenciális vetélytársként tekintene rá, és amint egy kicsit megnő a gyerek, attól kezdene félni, hogy ha majd elég erős lesz, a tulajdon lánya ellene fordul, és elveszi a hatalmát. Meg ő eleve biztos volt a sikerében, nem akarta úgymond ,,bebiztosítani" magát. Szerintem egy kicsit jobban is kifejthették volna Delphi születésének körülményeit.

És van még egy csomó dolog, ami miatt én ezt nem is tekintem a HP 8. részének.

2021. márc. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!