Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ezek (leírásban) a könyvek...

Ezek (leírásban) a könyvek mennyire kapcsolódnak a Witcher játékokhoz?

Figyelt kérdés

Ezekre gondolok konkrétan:

Andrzej Sapkowski: Az utolsó kívánság

Andrzej Sapkowski: A végzet kardja

Andrzej Sapkowski: Tündevér

Andrzej Sapkowski: A megvetés ideje

Andrzej Sapkowski: Tűzkeresztség



2017. jan. 4. 17:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A könyveket olvasd mindenképpen először!

Ha már az első kettőt elolvastad, az már ad annyi háttérismeretet, hogy ismered a világot.. az első könyv igazából novellagyűjtemény, csak utána kezd el "regényesedni", szóval a világot, a "vajákságot/witcherséget" inkább onnan ismered meg, a többi könyv inkább a fő történetszálról szól


..a fő történetszálról, amihet a Witcher 1 és a Witcher 2 játékok alig csatlakoznak, szóval azokba bátran belekezdhetsz a végzet kardja után.. a Witcher 3 viszont erősen rá van cuppanva a fő történetre, vagyis oda már kellenek a könyvek, lehetőleg mind a 7


Én is csak a magyar könyveket olvastam el, vagyis 5öt, amikor nekiálltam a Witcher 3nak, de tele volt olyan helyzetekkel, amik ismeretlenek voltak (egy karakter ismerősként köszöntése, aki csak a 6. könyvben lép be a sztoriba, egy olyan antagonista karakter aki csak a 7. könyvben jelenik meg.. szóval fontos karakterek akik a történet végefelé jelennek csak meg)

2017. jan. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Magamat ismerve mire a Witcher 3-hoz érek, lehet, hogy kiadják a maradék 2 könyvet is magyarul. :D
2017. jan. 8. 12:52
 13/20 anonim ***** válasza:

Öhm, oké, 1 napja fejeztem be a 7. könyvet... visszavonnám azt a kijelentésemet, hogy az első két Witcher játék lazán kapcsolódik a könyvekhez:D

Amikor játszottam, nem tűnt fel, hogy nemegészen tiszta a dolog.. sokminden később került megválaszolásra, így van ami nem tűnt fel, hogy tisztázatlan maradt.. De komplexebb az élmény a könyvekkel már a WItcher 1 és 2nél is, nem csak a 3nál!

2017. jan. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is régóta gondolkozom már, hogy belekezdek a Witcher univerzumba :) Valaki leírná nekem tételesen, szép sorban, hogy milyen sorrendben érdemes olvasni a könyveket, plusz melyik regények után adja a legtöbb élményt a játék? Előre is köszi :)
2017. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A könyvek a kérdésben leírt sorrendben vannak, + 6. Swallow's Tower, 7. Lady of the Lake
2017. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Az okés, de melyik játékot melyik könyvek után érdemes kijátszani? :)
2017. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahogy írtam korábban: Az összes játékot csak az összes könyv után:D

Értékelhetőek a játékok a könyvektől külön is, de a kapcsolatok és a motivációk sokkal érthetőbbek a könyvek tükrében... a Witcher 3 tényleg csak a 7 könyvek után ad 100%os élményt.

A Witcher 1 és a 2... hát, kicsit zavaros inkább helyenként, de nem érthetetlen.

Az első és a második könyvet (Utolsó kívánság, végzet kardja) mindenképp érdemes elolvasni még a játékok előtt, de a Witcher 3 konkrétan csak a hatodik és a hetedik könyv után érthető, hogy most ki kicsoda és miért is beszélnek úgy egymással, meg egyáltalán miről beszélnek:D Viszont a sorozat végéhez meg ugye el kell olvasni a sorozat elejét és közepét is:D


Ha nem vagy nagy olvasó, akkor olvasd el csak az utolsó kívánságot. Az egy novellagyűjtemény, pár alapkaraktert bemutat, meg úgy a witcherséget általánosságban. Kedvcsinálónak is jó, miután nem összefüggő sztori, így az epizodikussága is külön élmény és ad egy kezdőlöketet mind a játékokhoz, mind a többi könyvhöz:)

2017. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mindhárom játék a könyvek után játszódik időben. A könyvek ismeretének hiányát amnéziával oldották meg, hogy a nem-hardcore játékosoknak is jó legyen. De lényegében egy történet-folytatásról van szó.
2017. jan. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#17 #18 Na ezeket az infókat szerettem volna tudni :) Köszönöm, ment a zöld pacsi
2017. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A CD Galaxis üzletében február 12-ig minden könyv 30% kedvezménnyel vásárolható meg, így a Vaják regények most egységesen csak 2090 forintba kerülnek! :) www.cdgalaxis.hu/kereses?q=witcher
2017. febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!