Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvek, melyekben skizofrén...

Könyvek, melyekben skizofrén főszereplő vagy szereplő van?

Figyelt kérdés

2017. jan. 5. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, Dennis Lehane : Viharsziget
2017. jan. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
(Szívesen segítenék, csak bocsi, nem tudom, hogy skizofrén alatt a kényszerképzetes beteget érted (amit jelent igazából), vagy a téves használatú tudathasadásra gondolsz? Mert utóbbinál tudok segíteni, előbbinél sajna nem.)
2017. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ó, a Viharszigetet ismerem és szeretem. :( Azért köszi:)

Az előbbire: Kényszerképzetem, hallucinációk stb.

2017. jan. 7. 08:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok: Tudok még néhány olyat, amiben skizofrénnek van említve egy-egy mellékszereplő, de szerintem egyik sem hűen utánozza a valódi skizofréniát, illetve egyik könyv sem e téma körül forog ( de azért leírom:

Philip K. Dick - Timothy Archer lélekvándorlásai

Coelho: Veronika meg akar halni..stb. )

De ha jól tudom, akkor valamelyest Hermann Hesse : A pusztai farkas c. könyvében a főszereplő skizofrén. Ebben nem vagyok biztos.

2017. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hlavathyagi válasza:
Ötödik Sally. Írót sajnos nem tudok.
2017. jan. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az Ötödik Sally az pont disszociatív személyiségzavar, amire a 2. válaszoló tökéletesen kitért. Amúgy az írója Daniel Keyes.
2017. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dan Wells - Szellemváros című könyvét tudom ajánlani, nagyon fordulatos és nagyon jól rá mutat milyen egy skizofrén elméje.
2019. dec. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!