Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Gandalf miért nem szállhat...

Gandalf miért nem szállhat szembe Szauronnal? Meg miért tellett neki 17 évbe megbizonyosodni arról, hogy Frodónál tényleg az Egy Gyűrű van?

Figyelt kérdés
És az a 17 év alatt a Nazgûlok nem jutottak el a Megyéig Minas Morgulból? Ha Aragorn dönthet arról, hogy mikor hal meg (númenor(?) vér folyik benne), akkor miért kellett lemondania Arwennek a halhatatlanságról? És a tündék miért irigylik ezért Aragornt, ha elvégre ők is halhatatlanok? Mikor Olórienék elhajóznak Szürkerévből Valinorba akkor meghalnak és tovább él a lelkük vagy ott ugyanúgy élhetnek, mint Középföldén? Egyáltalán miért hajóznak el, ha nem volt muszáj a félszerzeteknek? Meg ha az az utolsó hajó, akkor hogyan követheti Samu 61 évvel később? Kicsit sok kérdés, de roppantul foglalkoztatnak. :D Köszi előre is! Tuti lesz még kérdés, szóval készüljetek. :D

2017. jan. 5. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Az író így találta ki, meg jónak. Pont.
2017. jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Inkább ne kommenteltél volna. :)
2017. jan. 5. 22:38
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

ezeken itt akadékoskodsz, de tudod mi a legdurvább: a legtöbb lény a Gyűrűk Urából nem is létezik :O:O:O


na de viccen kivűl ezek megválaszolhatatlan kis apróságok, itt jött össze aztkész

2017. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Most nem olvastam utána, de így emlékszem:


Szauronnak nagyobb volt az ereje mint Gandalfnak, és amíg az egy gyűrű létezett, amúgy sem lehetett megölni.Az isalárok (mágusok) feladata amúgy is a Középföldén élőknek tanácsokat adni, nem az, hogy harcoljanak. Sőt azt hiszem meg is van tiltva nekik.


Már előbb gyanította, hogy a Bilbónál lévő gyűrű az Egy, de úgy gondolta a hobbitoknál biztonságban van, míg kideríti az igazságot.Végül Gondorban talál rá egy írásra, ami elárulja, miről lehet az Egy gyűrűre ismerni.(nevezetesen, hogy tűz hatására megjelenik rajta a felirat.


A Nazggulok nem tudták, hol van a gyűrű, csak mikor elkapták Gollamot, aki mikor megkínozták, elárulta nekik. Akkor rögtön el is indultak érte.


A dúnadánok tovább élnek, mint az emberek, de nem halhatatlanok mint a tündék.


Halhatatlan földön tovább élnek, és ott vannak a már meghalt tündék is úgy tudom. Átadják a helyüket az embereknek, mert már nem találják a helyüket Középföldén, hazamennek. Az emberek lelkei egy nagy csarnokba kerülnek haláluk után, ahol a Valák ítélkeznek felettük, és továbbküldik őket, de senki nem tudja hová.

Frodo és Bilbo már szintén nem találják a helyüket a megyében, ezért hajóznak el.

2017. jan. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Schneider Bálint ***** válasza:
100%

•Szauronnak nagyobb a hatalma Gandalfénál, és az istaroknak(mágusoknak) nem az volt a feladatuk hogy elpusztítják a gonoszt hanem hogy megfékezzék.

•Nem telt volna 17 évbe, csak voltak fontosabb dolgai. Viszont amikor Szauron elkezdett újra munkálkodni, akkor eszébe jutott a Gyűrű, és innentől már benne van a könyvbe.

•Aragorn (én úgy tudom) nem dönthet arról hogy mikor akar meghalni. Őse Elros, Elrond tesója ő dönthetett, és ezért Elros leszármazottjai már nem dönthetnek, hanem csak több ideig élnek mint egy átlagos ember.

•A tündér Valinorba utazáskor nem halnak meg, ugyan úgy élnek tovább. Csak oda nem jut be a gonosz, ott nagyon "szép, és jo" minden.

•A hobbitoknak nem muszáj elmenni, de egy picit él bennük a kíváncsiság is, de legjobban azért mert hordozták az Egyet és emiatt a lekükkel van valami, amit ott tudnak csak kigyógyítani.

•Eröl az utolsóról meg nem is tudtam úgyhogy köszi :)

Igyekeztem jól válaszolni, de lehet hogy van benne egy-hiba. ;)

2017. jan. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!