Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Éden vagy Dűne?

Éden vagy Dűne?

Figyelt kérdés
Sci-fi szakértők segítsetek, melyiket olvassam előbb?:D

2017. jan. 30. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Az Éden az Stanislaw Lem Édenje?

Szerintem a Dűnét.

2017. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen az, a tagekbe bele is írtam de valamiért kivette
2017. jan. 30. 18:05
 3/7 belapus ***** válasza:
Praktikusságból javasolnám az Édent, mert ha belekezdesz a Dűnébe, talán érdemes lehet "végigrágnod" magad az egész Dűne-Univerzumon ( nem néztem utána, de lehet vagy 10 könyv ).
2017. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ne tántorítsa el, hiszen az első Dűne regény önmagában egy kerek egész, ráadásul a többi kötet már közel sem olyan jó, mint az első, mert tele lesznek filozofálgatással és moralizálgatással. Egyébként az eredeti Dűne sorozat összesen hat kötet, csak később a szerző fia és egy másik szerző közösen írtak még egy halom folytatást.
2017. jan. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó érvek. Végül úgy döntöttem az Édennel kezdek az említett praktikusság miatt, nem szeretném "megszakítani" a düne történetét mégha kerek is az első rész, csak egy univerzumba játszódik. Meg aztán úgy rendeltem a könyveket énden dűne I-II és nem akarom hogy az éden olyan sokáig porosodjon a polcon. Köszi a válaszokat, ment a zöld.
2017. febr. 1. 13:49
 6/7 anonim válasza:
Pont múltkor kerestem rá, és figyeltem Frank Herbert és leszármazottainak munkásságát és nem sok fórumot találtam, kicsit mellőzöttnek éreztem a témát, ahhoz képest, hogy ún nem interaktív verzióból mennyi van belőle. Rég készült belőle játék. Ámbár az ilyen téren felkapottabb szerzők és munkásságuk kapcsán is találok furcsaságokat, kevés választ, sőt nemrégiben egy szimpla tudósításomat megvétózták cenzúrálták, ami kicsit zavarba ejtő. Én úgy fogalmaznék szemben az előttem szólóval, hogy alapvetően Lem a könnyedebb, és inkább legalább két részt javaslok Herbertből.
2019. okt. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
solaris, az úr hangja...
2019. nov. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!