Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak nekem furcsa az Szjg-ben,...

Csak nekem furcsa az Szjg-ben, hogy a fél osztálynak nincs testvére?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem tudjuk az egész osztályét, de akiről szó van, csak Kinga testvére és Virág öccse.

2017. febr. 22. 13:39
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
Laurának van testvére, a neve Linda és nagy szerepet játszott az SzJG megírásában, rengeteget segített Laurának.
2017. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy én ezen már hányszor agyaltam!:DDD
2017. márc. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

szerintem is azért nincsenek testvéreik a szereplőknek mert egy elitebb magánsuliról van szó ami fizetős, tehát inkább azok engedhetik meg maguknak akiknek egy gyereke van, így tehetősebbek.

Viszont nem hiszem hogy Laura hanyag író lenne, mivel ő maga mondta hogy a könyveire nagyon sokat készül fejben. Énekóra meg azért is mert egyszerűen nem akarta hogy legyen. miért olyan elképzelhetetlen hogy egy iskolában nincs ének? ráadásul Laura írta is a könyvéről hogy ez a sorozat a gimisek mindennapi életét meséli el, csak egy kicsit boldogabb, szomorúbb, jobb. ezért lehet hogy például Cortez Renit választotta. (mondjuk szerintem egyébként is megeshet hogy egy helyes menő fiú, ha nincs az egekbe az egója és normálisabb, egy kevésbé népszerű, egyszerű lanyt választ.) Virágról is írja hogy úgy vették fel hogy csak a francia számított abban pedig ő is jó. nem értem miért kell csak a hibát látni. természetes hogy a könyv nem minden mozzanata reális de ez egy KÖNYV(!!!). a többi hiba meg csak azoknak hiba akik írják, mert a legtöbbjükre van magyarázat miert van úgy ahogy, amelyikre meg nincs, mondtam h egy könyv nem a való élet.

2017. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%
egyébként meg egy nagyon nagyon jó sorozat, ezzel nem vitatkozhat senki (nézze meg hányan olvasnak emiatt, vagy hányan állnak a sorban megjelenéskor.)úgy hogy felesleges hibákat keresni benne. attól nem lesz rosszab
2017. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

,,nézze meg hányan olvasnak emiatt, vagy hányan állnak a sorban megjelenéskor."

Csak pont a hazai könyveknél ez nem mérvadó. Nem azért állnak sokan érte, mert olyan jó könyv lenne, hanem elég nagy összeget költenek a média kampányára. Esélyed sincs, hogy ne fussál bele, bloggereknek küldenek ingyenes példányokat kritikáért cserébe (ami persze csak pozitív lehet), kritikusoknak csúsztatnak pénzt a zsebbe a jó értekelésért, stb. Itthon szószerint egy sz*rról szóló könyvből is tudsz bestsellerst csinálni, ha elég pénzed van, mert olyan szinten korrupt az egész.

A fő olvasói rétegnek a 12-14 éves lányoknak meg csak annyi kell, hogy legyenek benne szépfiúk, akik a nem menő lányokkal jönnek össze, stb.

Szóval jó ideje már nem mérvadó az, hogy egy-egy könyvből mennyit adnak el, nem attól lesz egy könyvnek jónak mondható.

2017. márc. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
39%
#15: na igen. Pont ez az, ami Lauránál felejtős. Senkinek nem ad ingyen példányt, csak hogy jó értékelést írjon. Csak és kizárólag a saját platformjain van jelen, ad kb. max. Kétévente 1 interjút, mert ő maga mondta, hogy nem szeretné magát az emberek arcába nyomni, csak kicsit szebben fejezte ki magát! Úgyhogy inkább ne mondj semmit, amíg nem ismered Laurát. Kösz.
2017. márc. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Focislany8 válasza:
100%
Szerintem azért nincs a többségnek tesója, mert az ilyen sulik elég drágák lehetnek és csak az olyan családok tehetik meg, hogy ilyen helyre iratják be a gyereküket akiknek egy gyermekük van vagy az igazán pénzes több gyermekű családok.
2017. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 ez csak a középosztálynál van így, hogy a kevés gyerek vállalásával tudja megtartani a társadalmi státuszát, gazdagoknál már nem számít, hény gyerek van.
2017. okt. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
79%

Reni és Cortez kapcsolatára reagálnék. Bár mézes-mázas álomvilágnak tűnhet, de igazából van valóságalapja. Renit nem tekintem lúzernek, csak kissé elveszett vagy lassan kibontakozó különcnek. Egy különc pedig nem feltétlenül negatív kisugárzást termel. Cortez pontosan ezt kereste, illetve utálta Edina típusát. Ő az a típusú fiú, aki kívülről ultramenőnek néz ki és legbelül tojik az egész világra. Bár éppen ettől is menő. :-) Őt azt sem érdekli, hogy őt minek tartják. Valamilyen szinten ugyanezt gondolta Reniről, hiszen kitűnt az átlagosnak tartott tömegből. Cortez ezt szerette. Most azon morfondírozhatnánk, hogy Vikin mit evett. Vszl. csak pótlék vagy próbálkozás volt számára. De azt is ki lehet olvasni a sorok közül, hogy Viki nem volt meg neki. Ezt Reni is végig rosszul gondolta.

Kinga szintén egyedi, csak ő másképpen. Bár Kingához hozzátenném, hogy a viselkedésében lappang valamilyen frusztráció és ezt ki kellett volna fejtenie Laurának. Valóban vannak hiányosságai, de egyben a mélyére is lehet nézni mindennek. Erre azt szoktam mondani, hogy a fiatal korcsoport ellenére kell hozzá egy mélyebb érettség és belegondolás. :-) (A többi mellett ez pedig még nem YA műfajú.) Ennek ellenére úgy gondolom, hogy mégsem illenek egymáshoz és Reninek új saját utat kellett volna keresnie 11. osztályban. Mert ez hosszútávon nem működhet és mégis igaz maradt sajnos a mézes-mázas történetvezetés.

2020. nov. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!