Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik volt az a könyv (akár...

Melyik volt az a könyv (akár több) mely megváltoztatta az életed/gondolkodásmódod/jövőd, stb?

Figyelt kérdés
Miért? :)

2017. febr. 25. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Volt egy pár, ami az elolvasása után is sokszor eszembe jutott. Igazából azt szeretem bennük, hogy minden egyes könyvnek más hangulata van, és minden egyes könyv egy külön világ. És amikor befejezek egy könyvet, még napokig bennem marad a hangulata. És van olyan, amikor hetekkel, hónapokkal az elolvasása után eszembe jut egy könyv, hogy milyen jól is éreztem magam az elolvasása közben. Az olvasott könyveim annyiban változtatták meg az életemet, hogy eszembe szokott jutni, hogy "úristen, miből maradtam volna ki, ha ezt nem olvasom el". Nem hiába mondják, hogy minden egyes elolvasott könyv egy külön átélt élet.

Szóval én sokat szoktam gondolkodni könyvekről, de egy sem volt olyan, ami konkrétan megváltoztatta volna az életfelfogásomat, jövőmet. Neked van? :)

2017. febr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Osho-az ego könyve.

Mert nem akart rámerőltetni semmit,csak felnyitotta a szemem.

2017. febr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nálam Dan Brown könyvei voltak nagyon hatásosak, Tim Ferris 4 órás munkahét c. könyve és egy két klasszikus
2017. febr. 26. 18:09
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:

Nekem kettő:

Richard Bach - Illúziók

P. Coelho - Az alkimista

Mindkettő ugyanúgy hatott: ahogy addig a világról gondolkodtam, mások számára mindig megfoghatatlan volt, ezáltal úgy éreztem magam hosszú ideig, mint egy ufó, aki nem egészen erre a bolygóra való. De úgy éreztem hogy minden elképzelésem a világról kemény tapasztalatokon nyugszik, amit kár lenne megváltoztatni, hiszen eléggé úgy tűnik, hogy működnek.

Mindkét könyv gyakorlatilag leírta a világlátásomat, tapasztalatomat, ezzel megerősített abban, hogy igen, más is látja ugyanezt és tapasztalta ugyanezt. Azért sokat számít az, hogy kiderül, hogy a felfogásodat mások is alá tudják támasztani.

2017. febr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
Hozzáteszem, mindkét szerzőtől az említett könyv volt az első, amit elolvastam. Később aztán ezen felbuzdulva mindkettejüktől megpróbáltam mást is elolvasni, de egyáltalán nem szóltak hozzám, Bach-ot kifejezetten untam, de Coelho is max. 1-1 gyorsan megfejthető jobb sztorit adott.
2017. febr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!