Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szent Johanna Gimi vs. Egy...

Szent Johanna Gimi vs. Egy ropi naplója?

Figyelt kérdés
12-15 éves korosztály véleményét várom (mivel szerintem ebben a korban olvassák ezeket a legtöbben) Melyik jobb és miért? :P

2017. márc. 9. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
régen az SZJG-t végigolvastam, be kell valljam az egész sorozatot többször is. Nekem nagyon tetszett/tetszik. A ropiból egy könyvet olvastam, de az összes filmet láttam. Mindegyik jó, de az SZJG nagyon közel állt a szívemhez. Inkább azt ajánlanám.
2017. márc. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Mindkettőt régebben olvastam, de az SZJG kevésbé tetszett. A Szent Johannában egyszerűen nem értettem, hogy Reni miért nem tud jófej lenni ès bekapcsolódni a hülyülésekbe. Mindig leírta, hogy a fiúk éppen mivel szivatták egymást, vagy ki milyen érdekes dolgot csinált, ő meg mindig csak a háttérből figyelte a többieket. Mindig sírt a szája, hogy jaj, ő miért nem a menők közé tartozik, de semmit nem tett érte, hogy az változzon. Sőt, direkt mindig úgy viselkedett, hogy még véletlenül se tudják befogadni: még csak oda se ment hozzájuk beszélgetni, helyette előkapta a könyvét, amolyan "letojlak titeket" stílusban. Ezek után nem tudom, mit akart.


Na jó, ez most elég degradálóra sikeredett, nem rossz könyv az SZJG, csak a főszereplője olyan idegesítő :"D

2017. márc. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
57%

Szia! Én mind 2-t olvastam, többször is, imádtam őket, de az Szjg inkább a 12-15 éves korosztálynak való. A ropi meg kb 8-12-nek (a 9 éves öcsém is olvassa) én is 10 évesen olvastam ropit.

13/L

2017. márc. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
48%
Szerintem az SZJG, mert azt ha elolvasod, akkor a szívedhez nő! Mikor én még 7-ben olvastam, akkor baromira megkívántam a gimit. Cortez elképesztő srác, akit mindenki szeretne magának, de Ricsi sem olyan rossz! Közel áll a szívemhez az SzJG, ellentétben Egy ropi naplójával, ami nekem nem nagyon tetszett. Elképesztő, hogy egy könyv ennyire meg tudja változtatni az életedet, és ez baromi jó dolog. Imádom Laura írásait, de ez mindent felülmúl! Határozottan az SZJG!
2017. márc. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Hát a ropi 8-10 éveseknek barátokról szó az szjg meg szerelemről meg keverésről is és a ropi suliiba játszódik a másik meg gimibe
2017. márc. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Hogy szépen fogalmazzak, az SzJG-től igencsak megjön a hányingerem, a Ropi viszont nagyon szórakoztató sorozat, rendkívül vicces, ajánlom mindenkinek. Kötelező olvasmánynak nagyon szívesen olvastam volna! Még a gimiben is szívesebben elemezgettem volna ezt, mint Shakespeare-t, és társait.
2017. márc. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
SZJ
2017. dec. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
#3 ez nagyon nem igaz. Az SZJG amiket hallottam róla egy hisztis gimnazista tyúkról szól. A ropi meg humorra épül főként. De inkább máshoz kötöm ezt. Egy fiúnak nem ajánlanám az SZJG-t. De a ropit meg mindkettő nemnek. Attól még mert valaki 13 vagy több éves miért ne olvashatná a ropit. Mert a 9 éves tesód olvassa attól nem pont kissebeknek való könyv
2019. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!