Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék írni. Van-e...

Könyvet szeretnék írni. Van-e jogom használni más történetek fiktív karaktereit/helyszíneit/eseményeit?

Figyelt kérdés
Tudtommal más kitalált karakterét nem használhatom fel saját szereplőként, de említést tehetek róla. De mi van akkor, ha valaki fiktív történetét/karakterét az én történetemben megtörtént eseményként említem meg?

2017. márc. 14. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ilyet nem tehetsz. Az, hogy más könyvéből meríthetsz ihletet, az még oké, de nem másolhatsz ki belőle egy konkrét dolgot.
2017. márc. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a fanfiction műfaj, nem? Ha csak magadnak írod, biztosan felhasználhatsz akármit, talán még fanfiction-ös oldalakon is publikálhatod, de biztos, hogy nem értékesítheted (se neten, se kézzel fogható könyv formátumban), hacsak nem veszed meg a szerzői jogokat.
2017. márc. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Az író engedélyével szerintem használhatod, főleg, hogy ezzel reklámoznád a könyvét. Ajánlom, hogy addig ne komponáld bele a storyba amíg meg nincs az engedély. Sok sikert!
2017. márc. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó, egy magyar kislány "könyve" nem reklám egy igazi írónak, ez neki nem jutalom. Sokkal inkább fordítva, a kis senki próbál profitálni egy már neves műből.
2017. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!