Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik? Érdekelne a...

Hogy tetszik? Érdekelne a folytatás? Őszinte véleményeket kérek. Bírom a kritikát.

Figyelt kérdés

Sosem írtam még -iskolai kötelező fogalmazásokat leszámítva-, de most délelőtt megszállt az ihlet. Körvonalazódni látszik egy sztori, és valahogy így kezdődne:


"Bekövetkezett, amitől mindenki rettegett: egy bogrolda született. Világrajövetelének pillanatában sötétség telepedett a falura. Első lélegzetvételekor, a világ éjjeli lényei mind némaságba burkolóztak. Egy sötét árny suhant végig az utcán. Egy árny, ami testet keresett. Egy árny, ami megtalálta az éjszaka egyetlen pislákoló fényét a kicsi, vályogfalú viskó egyetlen szobájában.


A kis ház nyitott ablakán hűvös levegő áradt ki a fülledt nyári éjszakába. Az asztalon egy gyertya égett, halvány fénygömbje éppen elegendő világosságot adott az anya körüli sürgés-forgásnak. Sokan voltak. Nem beszéltek egymással, mindenki tudta a dolgát. Időnként egy-egy szempár találkozott, bennük a kétségbeesés, a reménytelenség tükröződött. És még valami: végtelenül mély szeretet, ami szövetségesekké tette őket.


Az anyára senki nem tudott, talán nem is akart ránézni. Amíg tudták, segítették, hiszen gyermek volt még maga is. Őt is, kisfiát is ellátták, igyekeztek biztosítani számukra legalább egy kis időt együtt. Puha, hófehér selyemmel félig letakarva feküdt az egyszerű priccsen. Ez a kelme volt életének egyetlen luxusa. Újszülöttje véresen, magzatmázasan feküdt a mellén, mohón szívva azt.


Hirtelen történt, a selymet vér áztatta át, az anya hangosan felbőgött. Segítséget szeretett volna kérni, de tudta, már nincs ember, aki hozzáérhetne. A teste, az egész léte átkozottá vált, amikor gyermeke fogantatása után törvényen kívülivé vált.

Érezte, hogy perceken belül meghal. Még látta az ablakszárny alatt a szobába bekúszó árnyat. Minden izmát megfeszült, menekülni próbált. Egy utolsót üvöltött, és minden elsötétült.


Ebben a pillanatban a vöröslő lepedő alól egy kis test sejlett át. A sötétség, mint egy láthatatlan pajzsba, beleütközött, majd szertefoszlott. A kislány felsírt… először, és utoljára."



2017. febr. 17. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy nem egy klisés alapsztorit vázoltál itt fel az elején.

Szerintem van benne fantázia, megpróbálkozhatnál vele. Mármint a folytatással.

Azonban fogadj meg egy tanácsot: Fogalmazz összetett mondatokban, ne pedig tőmondatokban, hiszen az ilyen rövid mondatok miatt folyamatosan meg kell állni benne, ami zavaró.

De amúgy jó a szókincs is szerintem :D

Sok sikert.

2017. febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem tetszik, felkeltette az érdeklődésemet, főleg mivel rengeteg kérdés merül fel (pl.: ki/mi az a bogrolda? milyen árny suhant végig az utcán? miért vetették meg az anyukát? stb). Szeretem a fantasy történeteket. :) Szerintem folytasd, ha nem is lesz "bestseller" akkor is tanulsz írás közben, minden történettel egyre magasabb szintre érsz. A hibákat pedig utólag is ki lehet javítani, akár a fél könyvet át írhatod utólag.

Hajrá, sok sikert! :)


U.i.: Általában amikor megnyitok egy ilyen kérdést, valami olyasmire számítok, mint :

Egyszer volt egy lány, szép volt, jó volt, iskolás volt, szeretett zenélni. Tetszett neki egy fiú, de nem tudta, hogyan mondja el neki az érzéseit...

Tehát semmi történet, rossz fogalmazás, szűk szókincs, és még ezer hiba.

De gratulálok! Te nem estél bele ezekbe a hibákba. Persze majd lehet, hogy jön valaki hozzáértőbb és beleköt minden szóba, de nekem akkor is tetszik. :)

2017. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket. valószínű, feldobom majd egy blogra a történetet, és akkor ott tudom tetszőlegesen folytatni is.

Most estére az alapsztorit már el is vetettem... khm... hogy is mondjam? túl beteg lett :o a szó szoros értelmében... de már megvan az új elképzelés, amennyiben van rá igény, majd közzé teszem :)

2017. febr. 17. 21:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszik, bár ez nem sok, legalább 1 fejezet alapján tudnánk jobb kritikát adni.
2017. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Határozottan tetszik. Klassz a kezdés, felkelti a figyelmet, sok kérdést vet fel, amiket később fogsz megválaszolni, de nem erőltetett módon. Szerintem az elején a leírásokból egy kicsit vissza kell venni, hogy ne legyen ennyire színpadias, de ez természetes, ha az ember az első ihlet hatása alatt ír (és erre való a második átnézés, szerkesztés). Sok sikert az íráshoz!
2017. febr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most akkor kisfiú vagy kislány a gyerek? Vagy a kisfiú, akit az elején említesz, ő a nagyobbik gyereke az anyukának?:)
2017. febr. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6: ez is, az is ;)
2017. febr. 19. 09:04
 8/9 :DDDDDDDDDDDD ***** válasza:
Nekem is nagyon tetszik, feltétlen írd majd le nekünk hol kezdesz bele :)
2017. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]


remélem, jó a link :)

alakulgat... (majd még finomítok rajta természetesen, de így elsőre nyersanyagnak jó lesz ez)

2017. febr. 22. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!