Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről az írásról?

Mit gondoltok erről az írásról?

Figyelt kérdés

Egy nagyon kedves barátnőm elkezdett írni egy történetet és én szívesen olvasnám a folytatást. Érdekelne hogy más is így van-e ezzel vagy csak én vagyok nagyon elfogult :) mert az is előfordulhat, de szerintem érdemes folytatnia.

Íme az iromány:



Szerintetek gáz, ha már az első nap balhézok!? Ááá... csak egy kicsit.

Még két mondata van ennek az idegesítő kis k××vának és a következő pillanatban az orvosi szobában találja magát!

-K××va any@dat! – tévedtem. Ez volt az utolsó mondata! Körülöttünk diákok. Mindenki csendben figyeli Miss Iskola Királynője vs. Új Lány vitáját. Ilyenkor bezzeg nincs itt egy tanár se...!

Belenézek Dzsenifer világosbarna szemeibe. Fogva tartom a pillantását.

-Ismételd meg! – hangom hideg, érzelemmentes. Idegesen kapja el a fejét. – Gondoltam. – azzal hátat fordítok neki és már alig öt méterre vagyok a lépcsőtől amikor... valaki megrántja a hajamat. Erősen húzza, amíg felfele nem nézek. Dzsenifer. Ezt nem kellett volna! Jobb könyökömmel gyomorszájon vágom mire elengedi a tarkómnál szorongatott tincseket. Megfordulok és egy olyan szépet behúzok neki balról, hogy azt még a legtöbb fiú is megirigyelné. Elterül a padlón, a halántékát fogdosva kezd el bömbölni.

-Mi folyik itt!? – hallom a hátam mögül a rekedtes női hangot. – Melinda! Mit képzelsz magadról!? – Margit tanárnő odaszalad a síró Dzseniferhez és úgy vigasztalja, mint egy óvodást. – Semmi baj drágám! – súgja neki, majd felém fordul. – Te pedig takarodj az igazgatóhoz! – úgy bámul rám, mint ha szörnyeteg lennék. Körbe nézek. Csak ilyen pillantásokat kapok. Teljes erőből beleütök a mellettem lévő fém szekrénybe és egy „b@sszátok meg” kiálltás után elrohanok a lépcső felé...


-Mire véljem ezt Melinda!? – kezdi az igazgató. Össze fonom a karomat (nem törődve megzúzódott ujjaimmal) a mellem előtt és kifejezéstelen arccal nézek vele farkasszemet. Három másodperc után zavartan kapja el a fejét, majd folytatja. – Felhívott Dzsenifer édesapja. – lazán megvonom a vállamat. Aladár tanárúrnak elkerekedik a szeme. – Felakart jelenteni téged a rendőrségen! – néz rám hitetlenkedve. Szigorúan előre szegezem a tekintetemet. Gondolom észrevette, hogy roh@dtul nem érdekel mivel fenyegetőzik. Már háromszor volt dolgom a rendőrséggel és a szüleim teljes mértékben elsimították az ügyet. A saját érdekükben, negyedgyére is megoldják majd. – Melinda! Te egy ritka tehetség vagy! Nem pazarolhatod az energiádat holmi dühkitörésekre! – ó valóban!? Dühkitörés!? A nyolcad részét nem láttad még az igazi énemnek s××gfej! – A előző iskoládból átküldték a mappádat amiből sok új dolgot tudtam meg . – vált hirtelen hangnemet. Hogy az a jó büdös... – Mindketten tudjuk Melinda! A dobogó tetejére születtél!

- NEM! – előre dőlve rácsapok az asztalára ököllel. – Engem nem fog kihasználni! Nem fogom megtömni a zsebét pénzzel! – kiálltok rá idegesen. Valami gonosz mosoly/vicsor félére húzza a száját, majd felém fordítja az előtte lévő lapot aminek a tetején álló nyomtatott betűkkel a „szerződés” szó áll. – Mi ez?

- Egy szerződés. – dühösen meredek rá, de most sem néz a szemembe. – A Karácsonyi Táncversenyről. – az utolsó szó hallatán felpattanok a székből és ráordítok.

- Hogy micsoda!? – Ki. Fogom. Nyírni.

- Nyugodj meg Melinda! – csitítgat, mert valószínűleg kihallatszik a hangom a folyosóra, de jelenleg pont lesz@rom!

- Dehogy nyugszok! Én nem táncolok! Engem rajztagozatra vettek fel ide! – világosítom fel, ha esetleg nem tudna róla.

- Én vettelek fel rajztagozatra. – közli önelégülten. – De aztán megkaptam a mappádat. És ez mindent megváltoztatott! Ilyen tehetségeket akárcsak te, nem szabad rejtegetni! A legtöbbet kell kihozni belőlük! – mintha egy tárgy lennék, amit el lehet dobni ha meguntál. Hirtelen ér a felismerés. A torkomban hatalmas gombócot érzek, a szememet égetik a könnyek.

- Úgyse írom alá... – mondom rekedten.

- Ez esetben elintézem, hogy a húgodat ne vegyék be egyik társulatba se, és később se tudjon elhelyezkedni néptáncra szakosodott iskolába. – jelenti ki határozottan.

- Azt nem teheti... – suttogom a döbbenettől remegő hangon.

- Dehogy nem! – mondja ki büszkén. – Én mindent megtehetek Melinda! Gazdag vagyok és befolyásos! Ezt ne felejtsd el, amikor aláírod a megállapodásunkat! – vigyorog rám. Elkapom a pillantását és minden erőmet összeszedve, hűvös hangon szólalok meg.

- Csatát nyert, nem háborút. Maga meg ezt ne felejtse el! – felkapva a táskámat kirontok az igazgatóiból, mit sem törődve Aladár tanárúr kikerekedett szemeivel.

Az ajtó becsapódik mögöttem, mire az egész folyosó elhallgat. Körbe nézek. Ismét azok a megvető pillantások. Elindulok a kijárat felé, mire a portás bácsi szó nélkül kinyitja nekem a kaput, én pedig emelt fővel sétálok ki rajta.



Ennyi lenne. Nagyon köszönöm annak aki végig olvasta és ír is róla valamit :)



2017. márc. 20. 00:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyira tini, hogy nekik biztosan tetszene. Én nem tudom eldönteni, hogy hüldezezzek, vagy hülyére röhögjem magamat, valószínűleg az utóbbi lesz, mert az mindenkinek jobb.

A helyesírás viszonylag jó, a Word nem tartja karban az összetett szavakat, tehát azok terén még lesz mit fejlődni, elő a szótárt és javítás. A párbeszédek központozása sem a legjobb, a gondolatjel ugyanis nem jelent mondatzáró írásjelet. Ergó ha előtte van pont, utána nem kezdődhet kisbetűvel a mondat. (Felkiáltójel, kérdőjel lehet mondatközi, azokat ez nem érinti.) Ahogy én láttam, a legtöbb helyen a kisbetű igazolt, a pontot kell kiszedni. (Ilyenkor egyszerűen nem rakjuk ki, és ennyi. Mindenki tudja, hogy az egy kijelentő mondat.)

Minden más szódával elmegy, mondom, ez tiniknek való. Bár azért a végére nagyon elmebeteg fordulatot vesz az egész. Csak egy inci-fincit kéne megmaradni a realitás talaján, tényleg.

2017. márc. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A barátnőd (vagy inkább Te?), ha 14-15 éves, akkor még el is megy ez a stílus. De ez maximum a korabeli, 14 éveseket célzó iromány.


Nem életszerű sem a párbeszéd, sem a szituáció. A gazdag és befolyásos igazgatónő nem beszélne ilyen stílusban, és főleg nem tenne ilyen kijelentéseket magáról. Számomra ez nem emészthető ebben a formában.


Összességében ennyiből nem lehet sokat mondani. Lenne mit kipofozni ezen az egy jeleneten is, és kicsit talán többet írni arról, hogy mégis hol is vannak, több leíráss kell bele. Az igazgatónő irodájában például akár a környezete árulkodhatna inkább a "gazdag és befolyásos" mivoltáról, mintsem az ilyen nyers és szürreális kijelentés.



..


Az összetett szavak helyesírásáról már írtak előttem. Leginkább a "tanárúr" szúrja a szemem közülük, meg az igekötős szavak váltakozó helyesírása. Továbbá párbeszédeknél a központozás nagyon nem így működik.


"- Egy szerződés. – dühösen meredek rá..." Itt az első mondat végén nincs pont. A párbeszédek központozásának igencsak járj utána.


Feleslegesen sok a felkiáltójel és a káromkodás. Nem azzal adod át a feszültséget és a karakter érzelmeit, hogy minden bekezdésben szerepel 2-3 vulgáris kifejezés. Ez nagyon közönségessé teszi az egész írásstílust.


Gondolatjeleket kéne használni a párbeszédek elején is, nem elég csak az automatikus javítás, amit a szövegszerkesztő csinál.


Ez most így néhány hirtelen gondolat.

2017. márc. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nekem nem jön be ez az önmagát nagyon menőnek gondoló karakter attól mert szétkáromkodja magát, meg magában duzzog, mint egy kislány. A való életben is gyűlölöm az ilyen embereket, a könyvekben meg duplán.
2017. márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!