Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy könyvnek hány oldalasnak...

Egy könyvnek hány oldalasnak "illik" lennie? Van ebben ilyen "erkölcsi elvárás"?

Figyelt kérdés

Értitek mire gondolok. Tehát van azzal baj ha egy könyv csak 130-150 oldalas "kisregény"?


Mert én most dolgozom egy horror sztorin, de az első szakasz, ez a bizonyos max. 150 oldal ennyi lenne. Nincs azzal gond ha csak kis "zsebkönyv"? Mert nem tudom van-e pofátlansági határ hogy egy regénynek hány oldalasnak kéne lennie. Van regényem szerzői kiadásban megjelentetve, az 480 oldalas, de az aggaszt hogy nem szivesen vették mivel túl terjedelmes sokaknak. Ezért akarok rövidet. Kiadó szólhat ezért, vagy bármi más?



2017. márc. 26. 19:03
 1/7 A kérdező kommentje:

A tervem:


- Kiadok max 180 oldalt.


- Tetszik az embereknek (eddig csak dicsérte mindenki, azért merem feltételezni)


- És ha viszik, jöhet a következő mű, talán picit hosszabb.


Magyarul nem akarom fölöslegesen beleölni a sok mun kát, ha nem tudok vele mit kezdeni. Itt gyk-n van fent kb 5-6 részlet belőle, csak dícsérték, rosszat nem mondtak róla, csak egy ember de őt lehurrogták sokan, meg mondták h ne foglalkozzak vele.

2017. márc. 26. 19:07
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kisregény és a rendes regény között, bármilyen furának is hangzik, nem a terjedelem a különbség.
2017. márc. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Épp ezért kérdezem. Nem vagyok tisztában a dolgokkal. De hogy mondjam, hülyén fogalmazva "illik" ilyet kiadni? Ami nyilvánvaló hogy folytatódni fog, de nagyon rövid? Mert a hosszú könyvemmel buktam, nem akarom újra elzongorázni az egészet, azért akarok rövidet. Csak nem lenne belőle gond vagy igen?
2017. márc. 26. 19:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Szoktak hasonló hosszúságú novellákat önállóan kiadni.
2017. márc. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor ennyi lett volna, köszöntem szépen!
2017. márc. 26. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nézd, minden viszonyítás kérdése.

A beszélő köntös (legalábbis ami megvan nekem kiadás) 99 oldal

A vörös banda 176 oldal

Tanár úr kérem 110 oldal

Óz a nagy varázsló 160 oldal

Édes mostoha 150 oldal


csak így hirtelen, ami eszembe jutott a polcról, és tudom, hogy rövid, egydélutános olvasmány.

nem a terjedelme határozza meg, hogy jó-e a könyv vagy nem, hanem a tartalma. eladni meg úgy lehet, ha van hozzá egy jó fülszöveg pl.

2017. márc. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok, köszi!
2017. márc. 30. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!