Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ennek mi a stílusa?

Ennek mi a stílusa?

Figyelt kérdés

ezekre gondoltam: szürrealizmus, dadaizmus stb


de nemlehet h kicsit groteszk is?


helyesírásom nemjó így azt nézzétek el :)


Néha csak egy szajkó kiáltása vízhangzott a fenyvesek alján. Tökéletes csendet semmi sem törte meg , csak a napfény tört be méregzöld tűlevelű fenyők között. Hirtelen minden elhallgatott, hátborzongató puha csend telepedett a tájra. A méregzöld fenyvesek kezdtek kifehéredni , az égből lágyan hullott a hó. A fák alatt egy hófehér ló állt, jegeskék szemei csak úgy világítottak, előtte csupaszon meredezett a táj, mögötte  szakadt a hó. Éles kontrasztot alkotott a kanca mögötti havas táj és az előtte elterülő vidék kopársága amit csupán a méregzöld fenyők sokasága tört meg. A lónak kétoldalt lelógó hosszú sörénye és csánkig érő farka volt, hófehér szőrén sziporkázva csillant meg a ráhullott hó. Lassan megindult előre , patái nyomán megfagyott a föld s hó hullott a nyomában. Maga volt a Tél.



2017. ápr. 16. 16:14
 1/1 anonim válasza:

Nem vagyok nagy szakértő, de szerintem ennek köze nincs a szürrealizmushoz... inkább expresszionista a több művészi eszköz (pl festészet, ahogyan a színeket leírja) bevonása miatt.

Van benne több díszítő elem, köztük az arany is, ami szecessziós jegyeket takar. Ennyit tudok mondani. :)

2020. okt. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!