Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Martin alkotott akkorát a...

Martin alkotott akkorát a Game of Thronessal, mint Tolkien a Hobbittal és a LOTR-el?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 18. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Bőven, Tolkien unalmas és túlságosan egydimenziós, egyik csapatban a jók, a másikban a rosszak. A Trónok harcában a karakterek jóval árnyaltabbak és bonyolultabbak.
2017. ápr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Egyenlőre még nem. Tolkien egy elég komplex világot alkotott meg, ami később az alappillére lett a modern fantasy könyveknek, Martin még nem jutott el erre a szintre, de közel jár már hozzá.
2017. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Tolkien a fantasy megalapítója. Olyan kérdés ez, mint hogy alkotott-e xy olyat Magyarországon, mint Szent István. Biztos sokan alkottak nagyot a magyar történelemben, de alapító csak egy van. A GoT egy kiemelkedő mű, és nagy befolyása volt a fantasyra az elmúlt évtizedekben. De soha senkinek nem lehet akkora hatása a fantasyra, mint Tolkiennek volt. Egyszerűen ilyen az alapítás természete.


Ha arra gondolsz, hogy van-e olyan jó, mint Tolkien, akkor persze. Tolkien a saját idejében volt csak kiemelkedő. Mára kismillió jobb fantasy van. Csak sok a sznob, úgyhogy ilyet nem illik mondani.

2017. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A Game of thrones egy vérszegény adaptációja A Tűz és Jég dalának.

Martin A Tűz és Jég dalát írta.

2017. ápr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

(Utolsó: Igen, de jobbnak tartottam Game of Thrones-t írni, mert sokan nem olvasták a könyveket. viszont ha olvastad, értelmezd úgy, hogy Tűz és Jég Dalát írtam)


3-as: Jogos, de nem arra gondoltam, hogy mekkora hatást gyakoroltak a fantasyra.

2017. ápr. 18. 16:27
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Számomra igen, mert a LOTR világa kb. fekete és fehér, valaki vagy gonosz vagy jó, köztes megoldás ritkán van. Ezzel szemben az ASOIAF-ban a karakterek sokkal emberibbek, összetettebbek, legtöbbjükről nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy "gonoszak" vagy "jók". Illetve míg a LOTR happy end, addig az ASOIAF vége "keserédes" lesz.
2017. ápr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Hiába szeretem a Tűz és jég dalát meg Martint de a Gyűrűk urának,Középföldének meg Tolkiennek a közelében sincsen.
2017. ápr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon szeretem a Tűz és jég dalát, viszont azt kell, hogy mondjam, nyomába se ér Tolkiennak. Amikor még újdonságnak számított én is rámondtam, hogy jobb, viszont Tolkien világa sokkal komplexebb, részletgazdagabb, élőbb. A Tűz és jég dala persze úgyszintén zseniális újító a fantasy műfajában, ritka az ilyen karakterábrázolás, politikai dráma, földhözragadtság a műfajban, viszont kicsit talán túlértékeltnek is tartom, hisz most hogy van ez a sorozat, nagyon sok a sznob, akinek eddig köze se volt a fantasyhoz, egekig magasztalja, amikor a sorozat csak gyenge mása a könyveknek, azelőtt meg a kutya se ismerte.

Akik szerint meg Tolkiennál csak fekete és fehér karakterek vannak, olvasson bele a Szilmarilokba, legalább a Húrin gyermekeibe. Tény, A Gyűrűk Urában eléggé eposzi karakter archetípusok vannak, viszont az azt megelőző korokban koránt sem annyira fekete és fehér minden.

2017. ápr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Bírom hogy a sok got fan rögtön beragelt és elkezdett mindenkit lepontozni aki kicsit is jobban szereti a Gyűrűk urát :D Éljen az egyéni véleményformálás!
2017. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Én személy szerint imádtam annó, és imádom most is a LOTR-t. Viszont el kell ismerni, hogy Martin bácsi univerzuma, ha nem is feltétlenül komplexebb, de számomra érdekesebb; ezen kívül Martin karakterei a könyvben sokkal komplexebbek; nem feltétlenül jók vagy rosszak, vannak indítékaik, fondorlatosak, érdekes, különbözőek és mégis hasonlítanak. Az egész világ a végletekig kidolgozott. Nálam személy szerint Martin lekőrözi Tolkien-t, de Tolkien az "alap".
2017. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!