Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Abigél és A Pál utcai fiúk...

Abigél és A Pál utcai fiúk különbségek, hasonlóságok?

Figyelt kérdés
Az iskolai feladatban különbségeket, és hasonlóságokat kell írnok a regényekről, legalább 4-4 darabot.

2017. máj. 4. 20:02
 1/3 anonim válasza:

Húha,ez nem könnyű. SZámomra kicsit olyan,mintha azt mondanák,hogy hasonlítsd össze a répát és a banánt. De megpróbálom.

Olvastad egyébként a könyveket?:)

Ugye az alap,hogy az ABigélben egy lány a főszereplő,míg a Pál utcai fiúkban négy fiú.

Az Abigél Árkodon játszódik míg a Pál u. f. Budapesten.

Az Abigélben Ginának nincsenek ellenségei,míg a Pál u. f.-ben azért láthatjuk a két ellentétes csapatot.

Az ABigélben kibontakozik egy szerelmi szál,amiből később kiderül,hogy árulás és ez viszont hasonlóság,mert a Pál u.f.-ben Geréb is áruló lesz.

Remélem valamennyit tudtam segíteni!:)

2017. máj. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

különbség:

-a főszereplők neme

-a főszereplők száma

-a cselekmény helyszíne (valós/fiktív)

-a Pál utcai fiúkban meghal az egyik főszereplő, míg az Abigélben Gina megmenekül


Hasonlóság:

-magyar szerző :)

-iskolások szerepelnek mindkettőben

-háború/harc megjelenése (igaz az egyikben valódi háború, a másikban meg csak a grundért folyik a harc)

-árulás megjelenítése (Geréb, Kuncz)

-mindkettőben van egy fel nem ismert hős (Nemecsek, König)

2017. máj. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szenes43 ***** válasza:
El kellene olvasnod mind a két regényt és hozzá az Iskola a határon címűt. Azért említem ezt meg mert saját tapasztalat hogy felnőtt fejjel olvastam el mert óriási űrt éreztem mikor valaki ezekből kiragadva támasztotta alá a mondandóját.
2017. máj. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!