Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Túl sok "Az Élet iskolája"....

Túl sok "Az Élet iskolája". Mi legyen a könyvem címe helyette?

Figyelt kérdés

Most vettem észre, hogy egy csomó facebok oldal, profil, könyv stb. "Az Élet iskolája" címet viseli. Először én is ezt a címet akartam adni a könyvemnek. Végül mi legyene a címe?


Egy ajánló és tartalmi összefoglaló:

„Ki szeretne még is iskolába járni? Nilla és barátai sem. Kinek ne lennének néha, agyament, meggondolatlan ötletei? Hát, ha még meg is valósítja! D az is agyament ötlet, erdőben folytatják életük, és majd ha mindent tudnak, vissza jönnek? Igen, a kamasz mindenre képes! Vagy még sem...


Egy Öcs és egy kis Misi (aki megbetegszik), egy tucat (na jó, csak 3) rendőr, a Dina Diák Detektív csapat (a tanári kar), az aggódó, kétségbe esett szülők, pár osztálytársuk nyomozó csapata mind, mind a nyakukon lóg, + Beni és Levi állandóan tépik egymást, áruló van a csapatban, Misike sürgősen meg akar halni, fogy az étel és telefon nélkül nem élet az élet... meg aztán valami kis bűnöző is dereng a képben, akit sürgősen le kéne leplezni? Vagy nem? Mi a célja, oka, küldetése? Vagy inkább előbb éljük túl? Jó kérdések, az élet nagy kérdései. Ám Nill nem az a fajta, aki bevonul a bokor alá sírdogálni (na jó 1x), Zsombor sem az ülök tétlenül eset, és a két fiú közti verseny is csak a legjobbat hozhatja ki magából, ha csak Léna nem válik pszichológussá, Dori félénk kölyökké, Zsófi pedig nagyokossá!”


© Minden jog fent tartva 2017

(Forrás: [link]


Ui.: Aki a végleges ötletet adja, azt beleírom a könyv elejébe! Köszi!



2017. máj. 7. 15:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Hülye kamaszok története. (ki fogja ezt elolvasni?)
2017. máj. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Ez a kis írás és a blog is tipikus tini cucc. próbálsz professzionálisnak hatni, de olyan 14 éves stílusú, trendiskedő, elcsépelt cucc az egész. Annyira mű és izzadtságszagú, ráadáasul a helyesírással is vannak gondok.


A másik, "minden jog fenntartva"? :D Már megint komoly írónak képzeli magát valaki, aki attól tart, hogy az amatőr, béne firkálmányát majd egymást marva akarja mindenki ellopni.


Írással foglalkozni nem baj, tök jó hobbi, jó szórakozás. De nézzük már reálisan a dolgokat; ez nem egy könyv, még blogocskának is gyenge. A mostani állapotodban bőven nem tartasz ott.

2017. máj. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ui.: Értelmes válaszokat kérek. Vagy netán óhalytasz mellékletet az eddig kész 140 oldalból?


És köszönöm a bókot. Azt mondtad 14. Noss, most lettem 13. Még egyszer nagyon, nagyon szépen köszönöm!

2017. máj. 7. 19:33
 4/17 A kérdező kommentje:

A helyesírásért pedig elnézést. Rossz a billentyűzet, meg gyorsan írtam. Ja, és ez nem kifogás. Köszönöm.


(Elfelejtettem mondani, hogy az 1. két válaszoló, megnyeri azt a megtiszteltetést, hogy nem kell szégyenkezniük a könyvem elejében. )


És még egyszer köszönöm, az őszinteséget. Ment a pipa!

2017. máj. 7. 19:36
 5/17 A kérdező kommentje:

Ja és nem béne, hanem béna. Majd küldök ingyen példányt. Tartsátok meg a gyakorikérdések fiókotokat, mert minden válaszolónak megy majd az ingyen példány!


És még valami: direkt írtam agyon-nagyon-hiper-szuper-utltra-durván kamaszosan a béna kis firkámban, me' ugye ezt hallgatom egész álló nap! Ebben profi vagyok. Vagy:


Hoppá! Elfelejtettem: én szerettem volna a könyvecskémet ilyen nagyosra, mert én is nagyok osztályába járok, bármilyen kicsike is vagyok. Tudod? Vagy:


Még azt óhalytottam közölni, kegyes személyetekkel, hogy a még megírásra nem került ifjúsági regény sorozatom, kifejezetten 10 éven felülieknek szánom, így arra a z elhatározásra jutottam, hogy talán, az ő sajátos beszéd hangnemjükben kéne írni. Köszönöm, kegyes figyelmüket.

2017. máj. 7. 19:44
 6/17 A kérdező kommentje:

Az ajánló másik változata:


Elszökni az hegyekbe, csak mert unjuk az iskolát? Gyerekeket küldeni a holdra? Megírni az Időfutár 7.részét? Rossz helyesírású idegenekkel levelezni? Kinek jutna még is ilyen az eszébe? Hiába, ha az embernek a fejébe száll a láz, az ember barátja meg minden félresikerült rémálmot megvalósít, akkor nincs mit tenni. Be kell állni a "buliba". Nincs mese. Csak akkor már késő lesz siránkozni, amikor a semmi közepén állsz, kerestet a rendőrség, egy barátod megsérült, egy a szakadékban hever, egy megsértődött rád, és a másik kettő legjobb, ki tudja hol kujtorog, miközben egy őrült keresi őket. És a kisöcséd! Még rá sem tudtál felelősséget vállalni! Egy a bökkenő. Ha most szépen, mindenkit, úgy ahogy van (árkostul, bokrostul) haza cipelsz és beállítasz az ajtón, nem csak a 7.-et kell újra járnod, vagy hagysz félbe egy nyomozást. viselsz a lelkiismereteden egy emberéletet, vagy talán kettőt... Képzeld el, hogy beállítsz: jó napot kívánok! Hazajöttem a vakációról! Ja, hogy a Miklós! Ki az a Miklós? Vicc volt. Itt van, félholtan. Zsombor a szakadékban, Léna a depresszióban, és a többiek kitudja hol. Arról meg nem is beszéltünk, hogy mit fognak szólni a halálra vált rendőrség! És Robert parancsnok? Akinek "nincsenek ám vasból az idegei!" Dilemmás helyzet, de félholtan, lázálomban, elég könnyű ilyesmibe keverni magadat. És, hogy mi a tanulság? Ne engedd fel a barátaidat magadhoz, amikor félálomban félrebeszélsz.. Vagy még se jön olyan rosszul ez a kis kaland?

2017. máj. 7. 20:00
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Óhalyt? Hadd tippeljek, annyira rossz a billentyűzeted, hogy még a j és ly is összecserélődik rajta.

140 oldal, na de milyen? A könyveket nem kilóra mérjük, hanem minőségre. Ez pedig így még nagyon nem könyv minőség. Kamasz korban szinte mindenki botrányosan rossz, ezt értem is, de neked, mgr a hozzás hassonlóknak illúzióitok vannak a saját nagyságotokról. Olvass el egy tényleg minőségi könyvet, aztán légy baromi őszinte. Mik hiányoznak a tiédből?


Ingyen példány, már megint megy a nagyzolás. Ha a szüleid kifizetik, hogy egy cég megjelentessen, az még nagyon nem jelenti, hogy tényleg jó is.


Ez a kicsi a nagyon osztályában bla bla értelmetlen, ne hisztizz, ne zagyválj. Az óhajtomat már másodszorra írod ly-vel. Nem kell fölényeskedni, nem áll jól, annál műküdök, aki tényleg tudja is.

A stílus meg; lehet kamaszosan írni, de annak a finomságait jól kell csinálni, mert ez így nem jó. Ahhoz, hogy igényes legyen egy könyv bármilyen stílusban, az íronak tudnia kell az írás technikai kunsztjait.


Az ajánlóval igazából az a legnagyobb baj, hogy zavaros mondatok egymás után. Inkább tűnik úgy, hogy agyrázkódásod van, mint hogy ez milyen jó kis ismertető.

2017. máj. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Jaj, de jó! Köszi! Annyira örülök! És mi lett a könyvem címe?


Mert gondolom jártál, a jövőben, egy időgéppel, vagy megálmodtadt, milyen lesz a könyvem! És perzse el is olvastad. Csak így nyilváníthatsz véleményt, nem igaz?


Na! Mi lett a címe??? Már, hogy a jöövőben. Nagyon várom :)

2017. máj. 8. 15:17
 9/17 A kérdező kommentje:
*jövőben*
2017. máj. 8. 15:19
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Na jó nem akartam közbe szólni, de muszáj. Az előttem szólóknak kell igazat adnom, ez a könyv nem csak hogy tucatkönyv, de még a leírás alapján unalmas is. De ha tévednék, ami előfordulhat bizonyítsad be és küldjél el egy kis részletet belőle. Nyugi nem akarom ellopni, csak most már kíváncsivá tettél.


Ui: Ezt most nem bántásnak szánom, de nem igazán látom azt, hogy egy tizenhárom éves szintjén lennél.

2017. máj. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!