Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nagyjából mennyibe kerül egy...

Nagyjából mennyibe kerül egy könyvkiadás?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok mindentől függ, de ez csak egy kérdés, még nem biztos, hogy bele is akarok vágni :)

Alapvetően jó fogalmazási kézséggel rendelkezem, szeretek is írni, több honlapra publikáltam már. Van egy téma, amiben nem igazán ismerek könyvet, illetve maga a műfaj adott (regény), de kimondottan az a téma, amit én pedzegetek, nem kapható. Viszont azt is tudom, hogy lenne rá kereset.

Annyiban érdekesebb az egész sztori, hogy nem Magyarország az elsődleges célom, hanem Amerika. Ott fogékonyabbak lennének rá véleményem szerint.

Engem pénzügyileg csak az a része érdekelne, hogy milyen áron tudnám én ezt értekesíteni egy profi üzletkötővel karöltve külföldön, illetve ha reklám gyanánt főképp egy híres ember segítségét kérném (a témában ő a "világsztár" :D)

Mert ugye a kiadatás attól is függ, hány példányt szeretnék....

Lehet kevés információt írtam, de pillanatnyi pihenésben fogalmaztam, aztán folytatom a napi rutinomat :D


2017. máj. 18. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A magánkiadás nagyjából 50-200 ezerbe és a méltóságodba kerül. Ha teheted, kerüld el messziről, a szakmában kb mindenki lenézi a magánkiadást.

A híres ember segítsége meg konkrétan milliókba fáj. Nem lehúzni akarlak, de a külföldi értékesítés és főleg a híres emberrel reklámozás nekem nagyon az álom-kategóriát súrolja. Ez totál rendben van, és csak biztatni tudlak benne, de előbb több értelme lenne kiadóknak elküldeni, és megnézni, mik a realitásaid a könyvpiacon. Mint álmodozó, sebezhető vagy, és pont ezt a sebezhetőséget használják ki a magánkiadók, hogy egy rakás pénzt kiperkálj nekik.

2017. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát lehet, de azt tudom, hogy nagy hangja lenne, legalábbis abban a szűk (bár egyre bővülő) körben, akik érdekeltek :) és nem akarok több könyvet írni, ez az egyetlen, viszont minden országban (na jó, a legtöbb országban :D) toplistás lenne.
2017. máj. 18. 15:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire bízol benne, akkor miért nem keresel meg "igazi" kiadót, aki fizetne is érte?
2017. máj. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!